33.3%
50.0%
34.5%
32.0%

Οι Καλλιθέα Pimps θα πάρουν μια αγχωτική νίκη απέναντι στους πολύ μαχητικούς Aigaleo Kings, οι οποίοι παρά τις πάρα πολλές ελλείψεις τους κατάφεραν να κοντράρουν το Καλλιθέα Pimps, με το τελικό 64-67 να τα λέει όλα για την εικόνα του ματς. Οι νικητές ήταν μπροστά στο ημίχρονο, όμως οι Aigaleo Kings μπήκαν πιο διψασμένοι στην 3η περίοδο, ροκάνισαν σταδιακά τη διαφορά και έφτασαν να είναι πίσω με 1 πόντο στο τελευταίο λεπτό. Η ψύχραιμη αντιμετώπιση των Καλλιθέα Pimps θα τους κρατήσει με το προβάδισμα, για να φύγουν τελικά με ακόμα μία νίκη για φέτος στην Bronze League.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σάββα να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Νίκου να απαντά με σουτ μέσης απόστασης για το 2-2. Εκεί, ο Ταπόλας με με δίποντο και ο Πανάγος με βολή θα κάνουν το 2-5, ο Φλέσσας με τρίποντο θα ισοφαρίσει σε 5-5, με τους Καλλιθέα Pimps να τρέχουν ένα σερί 2-9 και να ανοίγουν τη διαφορά στους 7, με το σκορ στο 7-14. Εκεί, ο Νίκου με καλάθι στη ρακέτα θα μειώσει σε 9-14, ο Ψυχογυιός με δικό του δίποντο θα απαντήσει για το 9-16, για να μειώσει ξανά στυς 5 η ομάδα των Aigaleo Kings, αυτή τη φορά με δίποντο του Παναγιωτόπουλου για το 11-16 στο ματς. Με ένα νέο σερί 2-7 των Pimps, η διαφορά θα ανοίξει στους 10 για το 13-23, ο Φλέσσας με δίποντο θα μειώσει σε 15-23, με τον Πανάγο να σφραγίζει με όμορφο τρόπο το πρώτο δεκάλεπτο, με το σκορ στο 15-25 για τους Καλλιθέα Pimps.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Καλλιθέα Pimps θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά με 2 δίποντα του Ταπόλα και βολή του Ζάκα για το 15-30, ο Νίκου θα μειώσει με δίποντο σε 17-30, με τους Βασιλειάδη και Ψυχογυιό να απαντούν με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 17-35 του παιχνιδιού. Εκεί, ένα τρίποντο του Νίκου θα μειώσει τη διαφορά στους 15 για το 20-35, ο Πανάγος με ένα πολύ δύσκολο lay up θα γράψει το 20-37, με τον Φλέσσα αυτή τη φορά να ευστοχεί σε τρίποντο και να διαμορφώνει το 23-37 στο παιχνίδι. Με ένα τρίποντο-απάντηση του Ψυχογυιού, οι Pimps θα κάνουν το 23-40, με τον Νίκου να μειώνει στην εκπνοή στο 25-40, σκορ το οποίο θα είναι και του ημιχρόνου με το προβάδισμα για τους Καλλιθέα Pimps.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Aigaleo Kings θα μπουν με καλύτερο ρυθμό στο ματς και με 4 απανωτά δίποντα των Νίκου, Χρηστίδη και Παναγιωτόπουλο θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 πόντους και το 33-40, ο Ψυχογυιός με τρίποντο θα κάνει το 33-43 για τους Pimps, όμως οι Aigaleo Kings με ένα γρήγορο 6-3 θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 για το 39-46 του ματς. Στη συνέχεια, οι Καλλιθέα Pimps θα απαντήσουν με δικό τους σερί 2-7 για το 41-53, ο Παναγιωτόπουλος με δίποντο θα μειώσει σε 43-53, με τον Βασιλειάδη να γράφει το 43-55 έπειτα από εύστοχο δίποντο. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Νίκου, μειώνοντας σε 45-55 το παιχνίδι για τις δύο ομάδες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Aigaleo Kings θα μειώσουν ακόμα περισσότερο, έπειτα από 5 πόντους του Παναγιωτόπουλου στο 50-55, ο Ζάκας με δίποντο και ο Πανάγος με βολή θα γράψουν το 50-58 για τους Καλλιθέα Pimps, ενώ οι Aigaleo Kings με ένα νέο σερί 8-3 θα μειώσουν τη διαφορά στην κατοχή και τους 3 πόντους, με το σκορ στο 58-61. Με δίποντο του Ζάκα στον αιφνιδιασμό, οι Pimps θα πάρουν ανάσα, κάνοντας το 58-63, ο Φλέσσας πολύ γρήγορα θα μειώσει σε 60-63, ο Ταπόλας με δίποντο θα κάνει το 60-65, με τον Νίκου και τον Παναγιωτόπουλο να μειώνουν με τρίποντο και βολή στον πόντο, με το σκορ στο 64-65. Το ματς θα σφραγίσουν οι Καλλιθέα Pimps με 2/4 βολές του Πανάγου, με τον χρόνο να είναι ελάχιστος και τους Aigaleo Kings να μην καταφέρνουν να κάνουν την μεγάλη ανατροπή.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιώργος Πανάγος ο οποίος σταμάτησε στους 16 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 11 ριμπάουντ, μοίρασε 8 ασίστ και έκλεψε 3 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 22 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ταπόλας και Σάββας, ενώ από τους Aigaleo Kings ξεχώρισε η προσπάθεια των Νίκου και Φλέσσα.