23.3%
40.0%
38.1%
18.8%

Παιχνίδι do or die ήταν αυτό ανάμεσα σε Airball B.C και Clerks B.C. με τους πρώτους να παίρνουν την πρόκριση με καλάθι ουσιαστικά στην τελευταία επίθεση απ τον Ζούλη που με τρίποντο έκανε το 50-47 και ουσιαστικά έσωσε την ομάδα του απ την παράταση

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό με τον Γρέζη να σκοράρει για το 8-4 και τους Airball να ισορροπούν το παιχνιδι για να κλείσει το δεκάλεπτο με το σκορ στο 11-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Airball μπήκαν πολύ πιο δυνατά στο ματς και με συνεχόμενα τρίποντα απο Μπίκο και Κυρούδη η διαφορά πήγε στο +9 για το 22-13.Με τους Clerks με βολες του Ρίζα να κάνουν το 24-20 και να μειώνουν για να κλείσει το ημίχρονο στο 31-22.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου δεν άλλαξε και πολυ η εικόνα του αγώνα οι γηπεδούχοι συντηρούσαν την διαφορά και μάλιστα με καλάθι του Κυρούδη πήραν διαφορά 11 πόντων με 39-28, και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 41-31.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Clerks έκαναν το απόλυτο comeback αφου σε όλο το δεκάλεπτο έπαιζαν εξαιρετική άμυνα και δεν άφηναν τους αντιπάλους τους να σκοράρουν  όλα αυτά έγιναν όταν η διαφορά είχε φτάσει στους 15 πόντους και το +15 για το 47-32.Ετσι με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τον Ρίζα έφτασαν ακόμα και στο 47-43 και με καλάθι του Αγγελωνίτη Παναγιώτη έκαναν το 47-47 για την απόλυτη ανατροπή.Κάπως έτσι φτάσαμε στη τελευταία επίθεση οι Airball είχαν την επαναφορά με 7,7 δεύτερα και οι Clerks ένα μόλις ομαδικό έτσι έκαναν το πρώτο, όμως στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στο Ζούλη που με τρομερή τριποντάρα έδωσε την πρόκριση στους Airball.

Απ τους νικητές ο Ζούλης είχε 15 πόντους και ο Κυρούδης είχε άλλους 12 πόντους.Για τους Clerks B.C. ο Ρίζας είχε 21 πόντους και 11 ριμπάουντ ενώ ο Μωυσίδης πρόσθεσε άλλους 9 πόντους.