9.5%
33.3%
51.2%
39.3%

Ο αγώνας μεταξύ των Angels και των Yugopiastika κατέληξε σε παράσταση με έναν πρωταγωνιστή καθώς οι Yugopiastika κατάφεραν να κερδίσουν με 33 πόντους διαφορά και το τελικό 44-77. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η διαφορά έχει ανέβει στο διψήφιο και οι Angels δεν κατάφεραν ποτέ να διεκδικήσουν έστω κάποια ανατροπή.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τους Yugopiastika να σκοράρουν με τον Κουμπούλη ο οποίος πέτυχε 2 δίποντα. Η ισοφάριση ήρθε με τον Πλακογιαννάκη ο οποίος πέτυχε τα 2 επόμενα δίποντα της ομάδας του. Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που το σκορ ήταν κοντά στον αγώνα. 10-0 σερί έτρεξαν οι Yugopiastika με τον Μερζιώτη να πετυχαίνει τους 8 από τους 10. Δίποντο σημείωσε ο Κακομανωλης για να μειώσει αλλά το νέο σερί 9-0 με όλους τους πόντους να προέρχονται από τον Πολίτη ανέβασε τη διαφορά στο συν 24. Μία βολή του Πλακογιαννάκη και ένα τρίποντο του Χαραλαμποπούλου μείωσαν τη διαφορά αλλά ο Παπακώστας έκλεισε την περίοδο με νέο τρίποντο για τους Yugopiastika.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Μερζιώτη να πετυχαίνει το δέκατο του πόντο για το 10-28. Ο Κακομανώλης σημείωσε πάλι δίποντο με τον Πολίτη να απαντάει με δύο στις δύο βολές. Οι Angels βρήκαν σκορ από τον Πλαγιαννάκο αλλά το τρίποντο του Τσίγκα και το δίποντο του Κουμπούλη ανέβασαν την διαφορά πάνω από τους 20 πόντους. Από ένα δίποντο για κάθε ομάδα σημειώθηκε από τους Πλακογιαννάκη και Πολίτη για το 16-37. Σερί 9-0 έτρεξαν αυτή τη φορά η Angels με τον Κεφάλα να πετυχαίνει τρεις πόντους και τον Πλακογιαννάκη άλλους τέσσερις για να κλείσει το ημίχρονο στο 25-40.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τον Κουμπούλη να σκοράρει για τους Yugopiastika. Απάντησε ο Κακομανώλης για να έρθει ο καυτός Πολίτης και με δύο δίποντα να ανεβάσει πάλι την διαφορά πάνω απο τους 20 πόντους.  Ο Κακομανώλης και Πλακογιαννάκης ήταν οι μόνοι παίκτες που σκόραραν στη συνέχεια και τους Angels κάνοντας το 31-48. 8-0 σερί με δύο τρίποντα του Παπακώστα και 1 δίποντο του Πολίτη έτρεξαν οι Yugopiastika για να ανεβάσουν τη διαφορά στο συν 25 . Ο Κακομανώλης μείωσε με δίποντο αλλά νέο 8-0 σερί με πέντε πόντους του Κουμπούλη και ένα τρίποντο του Γεωργακοπούλου ανέβασαν την  διαφορά πάνω από τους 30 πόντους. Ένα δίποντο σημείωσε ο Πλακογιαννάκης αλλά ο Γεωργακόπουλος απάντησε με δίποντο κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο 35-67.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος ξεκίνησε στο ματς με τον Μαλιγιάννη να σκοράρει για 2 . Νέο 10-0 σερί έτρεξαν ξανά οι Yugopiastika με δύο δίποντα του Ανδρέου, όπου καθάριζε το 1 ριμπάουντ μετά το άλλο, δύο δίποντα του Πολίτη και ένα ακόμη του Κουμπούλη. Οι Angels το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να μειώσουν τη διαφορά από το -40 με ένα δίποντο του Κεφάλα και ένα του Κουντούρη καθώς και ένα τρίποντο του Μαλιγιάννη για το τελικό 44-77.

Οι Yugopiastika φάνηκαν πιο προετοιμασμένοι και στη μέρα τους θα μπορούσε να πει κανείς και πήραν αυτή την εύκολη νίκη κόντρα στους Angels. Δεν άφησαν σε κανένα σημείο να τους διαψεύσει κάνεις για την άνετη επικράτηση τους. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Ανδρέου ο οποίος πέτυχε 6 πόντου, μάζεψε 18 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ. Από πολύ κοντά ο Πολίτης με 21 πόντους 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κουμπούλης με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ 5 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για τους Angels σημαντική ήταν η συνεισφορά του Πλακογιαννάκη με 15 πόντους 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.