30.0%
40.9%
41.1%
15.8%

Ο Κατσαπλιαϊκός επέστρεψε στις νίκες και ανέβηκε στο 4-4, καθώς κέρδισε τους Anonymous σε ένα ματς όπου οι δεύτεροι έτρεξαν ένα 7-0 στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας για να στείλουν το ματς σε παράταση, όμως εκεί ο Κατσαπλιαϊκός ήταν πιο συγκεντρωμένος και έφυγε νικητής με 58-64. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Παυλίδης με 27 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παυλίδης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Σακελαρόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 3-2, 3-4 ο Παπαδόπουλος, 8-4 με 5-0 σερί οι Θειακούλης και Σακελαρόπουλος, 8-7 ο Πριόβολος, 11-7 ξανά με τρίποντο του Σακελαρόπουλου, 11-13 με 0-6 σερί οι Παπαδόπουλος και Παυλίδης, 13-13 ο Σακελαρόπουλος ξανά και από ένα καλάθι οι Ζουγανέλης και Παυλίδης για το τελικό 13-17 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Σκιαδόπουλος μείωσε σε 15-17, 15-19 Καπερώνης, 22-19 με 7-0 σερί οι Βλάχος, Θειακούλης και Σκιαδόπουλος, απάντηση με 0-8 σερί οι Καπερώνης, Παυλίδης και Βανδώρος, 25-27 ο Σακελαρόπουλος, 25-30 με μια βολή του Βανδώρου και ένα καλάθι του Πριόβολου και 27-30 από τον Θειακούλη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος με τρίποντο έγραψε το 27-33, 32-33 με 5 σερί πόντους του Σακελαρόπουλου, 32-35 ο Παπαδόπουλος ξανά, 34-35 ο Θειακούλης, 34-38 οι Παυλίδης και Ζουγανέλης, 37-38 οι Σακελαρόπουλος και Σκιαδόπουλος, 37-42 με 4 πόντους του Παυλίδη και 39-42 από τον Δρόσο για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τέταρτη περίοδο οι Καπερώνης και Παυλίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 39-46, 43-46 οι Αδάμης και Σακελαρόπουλος, 43-48 ο Πριόβολος, 45-48 ο Θειακούλης, 45-51 οι Πριόβολος και και Βανδώρος, 47-51 ο Βλάχος, 47-54 ο Παυλίδης, 54-54 με 7-0 οι Σκιαδόπουλος, Βλάχος και Σακελαρόπουλος, 54-55 ο Παυλίδης και 57-55 από τον Βλάχο με 3/4 βολές με 3″ να μένουν και στη συνέχεια ο Ζουγανέλης πήρε γρήγορα την μπάλα στο άουτ, έπαιξε μια μπέιζμπολ πάσα κατευθείαν στα χέρια του Καπερώνη και εκείνος με lay up έστειλε το ματς σε παράταση γράφοντας το τελικό 57-57 της κανονικής διάρκειας.

Στο έξτρα πεντάλεπτο ο Κατσαπλιαϊκός ήταν εξαιρετικός, μπήκε με 0-7 σερί των Παυλίδη και Βασιλικό για το 57-64, με τον Κωνσταντινίδη να βάζει τον μοναδικό πόντο της παράτασης για τους Anonymous και να γράφει το τελικό 58-64 του παιχνιδιού.

Για τον Κατσαπλιαϊκό, πέρα από τον Παυλίδη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Καπερώνης, Ζουγανέλης, Παπαδόπουλος και Βασιλικός. Για τους Anonymous ξεχώρισαν οι Σακελαρόπουλος, Σκιαδόπουλος, Βλάχος και Θειακούλης.