21.4%
61.1%
22.2%
40.6%

Οι Clerks επιβεβαίωσαν στο παρκέ της δήλωσης της προηγούμενης εβδομάδας, έπαιξαν καταπληκτικό μπάσκετ επιθετικά, ενώ εξίσου καλή ήταν και αμυντικά καθώς εγκλώβισαν τους Anonymous, για να πάρουν τη νίκη άνετα με 43-66. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Αβιζιώτης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Από την πρώτη περίοδο οι Clerks έδειξαν πως θα έχουν το πάνω χέρι, πήραν από νωρίς διαφορά και ουσιαστικά καθάρισαν τη νίκη από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο. Μωυσίδης, Ρίζας, Ζερμπίνος και Αβιζιώτης ξεκίνησαν το παιχνίδι με 0-19, σε 3-19 μείωσε ο Βλάχος και ο Φιλιόπουλος απάντησε για το τελικό 3-22 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Clerks συνέχισαν να είναι εξαιρετική στην άμυνα, η επίθεση τους όμως δεν ήταν ανάλογη με της πρώτης περιόδου, έτσι η διαφορά δεν ανέβηκε κατά πολύ. Δύο βολές του Ρίζου για το 3-24, 5-24 ο Βλάχος, 5-30 ο Ρίζας με 6 δικούς του πόντους, 7-30 από τον Σακελαρόπουλο, 7-32 ο Σαββαΐδης και 8-32 από τον Σακελαρόπουλο ξανά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Clerks έδειξαν να χαλαρωνουν κάπως τα λουριά στην άμυνα, στην επίθεση όμως συνέχισαν να έχουν υπομονή, οπότε δεν απειληθηκαν καθόλου από τον αντίπαλο. Ο Παπαδήμας μείωσε σε 10-32,10-34 ο Μωυσίδης 16-34 με 6-0 σερί οι Κωνσταντινίδης και Βλάχος, 16-38 οι Φιλιόπουλος και Μωυσίδης, 18-38 ο Βλάχος, 18-40 ο Φιλιόπουλος ξανά, 19-40 ο Παπαδήμας, 19-47 με 0-7 σερί οι Φιλιόπουλος και Ρίζας και 22-47 με τρίποντο ο Παπαδήμας.

Στην τελευταία περίοδο οι Clerks ξεκίνησαν με 0-9 από τους Ρίζα και Αβιζιώτη για το 22-56, 23-56 ο Δάσκαλος, 23-59 ο Ρίζας, 25-59 ο Σακελαρόπουλος, 28-62 ο Ρίζος με τρίποντο, 30-62 οι Παπαδήμας και Δρόσος, 30-64 με δύο βολές ο Ρίζας, 33-64 με γκολ φάουλ ο Παπαδήμας, άλλες δύο βολές του Ρίζα για το 33-66 και 10-0 σερί οι Σακελαρόπουλος, Βλάχος, Δρόσος και Παπαδήμας για το τελικό 43-66 του αγώνα.

Για τους Clerks, πέρα από τον Αβιζιώτη, τρομερή εμφάνιση έκανε και ο Ρίζας, ενώ επίσης πολύ καλός ήταν και ο Φιλιόπουλος. Για τους Anonymous ξεχώρισαν οι Παπαδήμας και Βλάχος.