20.8%
38.9%
52.2%
14.3%

Η αναμέτρηση των Coffeewaukee Bugs κόντρα στους Anonymous είχε τελικούς νικητές τους Coffeewaukee Bugs με σκορ 68-54. Κάπως έτσι πριν κλείσει η χρονιά πήραν την δεύτερη τους νίκη ισοβαθμώντας με τους αντιπάλους τους στο κάτω μέρος του βαθμολογικού πίνακα.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Βελαέτη και τον Δοξόμπολη να πετυχαίνουν δύο δίποντα και να ανοίγουν το σκορ για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Αδάμης απάντησε, με τον Σκούρα να κάνει το 6-2. Οι ομάδες σκόραραν εναλλάξ μέχρι το 14-11 που διαμόρφωσε ο Σκούρας για τους Coffeewaukee Bugs. Τότε οι Anonymous με καλάθια από τους Βλάχο και Παπαδήμα πέρασαν μπροστά για πρώτη φορά στο ματς με το 14-15. Ο Σκούρας σημείωσε το τέταρτο του δίποντο στον αγώνα αλλά ο Βελαώρας με τον ίδιο τρόπο έδωσε προβάδισμα στους Anonymous για το 16 -17.

Ο Βελαώρας άνοιξε το σκορ και στη δεύτερη περίοδο για το 12-19 για τους Coffeewaukee Bugs. Με τρίποντο Πετρέλλης ισοφάρισε και ο Λιώνης με τον Δοξόμπολη έκαναν το 23-19. Το σερί ανέκοψε ο Βλάχος με δίποντο αλλά ο Δοξόμπολης με έξι προσωπικούς του πόντους και ο Ιωαννίδης με ένα τρίποντο έκαναν το 32-21. Ο Δρόσος με τρίποντο και ο Βλάχος με δίποντο κατάφεραν πριν κλείσει το ημίχρονο να κάνουν τον 32-26.

Στην τρίτη περίοδο Coffeewaukee Bugs μπήκαν δυνατά με τον Σκούρα και τον Βελαέτη να πετυχαίνουν από ένα δίποντο. Ο Πετρέλλης συνέχισε το σερί με τρίποντο για το 41-26. Νέο σερί 06 έτρεξαν οι Anonymous με τέσσερις πόντους του Δρόσου και ένα δίποντο του Βελαώρα. Οιι ομάδες σκόραραν διαδοχικά δίποντα μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου για το 45-36.

Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με το Σκούρα και τον Δοξόμπολη να πετυχαίνουν τέσσερις πόντους. Με τρίποντο απάντησε ο Θειακούλης για να κατεβάσει διαφορά στο -10. Ξανά ο Σκούρας με τον Δοξόμπολη πέτυχαν τέσσερις πόντους, με τον Βλάχο και τον Θειακούλη να απαντάνε με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα. Ο καυτός Δοξόμπολης όμως που είχε πάρει από το χέρι τους Coffeewaukee Bugs συνέχισε να σκοράρει ακατάπαυστα, με το Βλάχο να απαντάει κρατώντας τους Anonymous εντός ματς. Ο Δοξόμπολης με τον Λιώνη διαμόρφωσαν το 68-50 με τους Anonymous να έχουν παρατήσει ουσιαστικά το κυνήγι του σκορ. Ο Θειακούλης με δίποντο και ο Βλάχος με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσαν το τελικό 68-54.

Οι Coffeewaukee Bugs δείχνουν να είναι βελτιωμένοι ύστερα τις προσθήκες τους και αναμένεται ο δεύτερος γύρος να είναι συναρπαστικός για αυτούς. Από την άλλη οι Anonymous στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς δεν έδειξαν την απαραίτητη θέληση και δικαίως έχασαν από τους αντιπάλους τους. Η ποιότητά τους όμως είναι φανερή σαν ομάδα και περιμένουμε να φανεί αυτό στο δεύτερο γύρο.

MVP για τους νικητές δεν ήταν ένας παίκτης αλλά 2! Ο Δοξόμπολης με 27 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ μαζί με τον Πετρέλλη με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 6 κλεψίματα. Επίσης πολύ καλός ήταν και ο Σκούρας με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κόψιμο. Από τους αντιπάλους ξεχώρισε ο Βλάχος με 20 πόντους και 7 ριμπάουντ καθώς και ο Παπαδήμας με 5 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ.