9.1%
55.6%
36.5%
26.1%

Συνέχεια στο αήττητο σερί τους έδωσαν οι L.A. Slippers, οι οποίοι επιβλήθηκαν των Anonymous με το τελικό 49-66. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά μέχρι το ημίχρονο, όμως από το 3ο δεκάλεπτο και μετά, οι Slippers κατάφεραν να χτίσουν μία καλή διαφορά ασφαλείας, την οποία δεν έχασαν μέχρι και το τέλος του ματς, για να φύγουν από το κλειστό της Νήαρ Ήστ με το 3ο κατά σειρά ροζ φύλλο της σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μέξα να ανοίγει το σκορ με βολή για το 0-1, οι Anonymous με 3 σερί δίποντα των Βλάχο και Θειακούλη θα κάνουν το 6-1, με τους Slippers να απαντούν με ένα σερί 1-7 για το προβάδισμα στο 7-8. Στη συνέχεια, 2 δίποντα του Αδάμη θα κάνουν το 11-8, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Σκοπελίτης, μειώνοντας σε 11-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι L.A. Slippers θα πάρουν κεφάλι στο σκορ με ένα 3 συνεχόμενα δίποντα για το 11-16, ενώ οι Anonymous θα απαντήσουν με δίποντο και τρίποντο από τους Τάγαρη και Σωτηρόπουλο αντίστοιχα για το 16-16. Με τη σειρά τους, οι Slippers θα κάνουν το 16-22 με 3 σερί δίποντα, ενώ οι Anonymous θα απαντήσουν με ένα σερί τους σερί 8-1, παίρνοντας το προβάδισμα για το 24-23. Εκεί, ο Μέξας με δίποντο θα κάνει το 24-25, ο Θειακούλης θα απαντήσει και αυτός με δίποντο για το 26-25, με τον Μέξα να ευστοχεί σε βολή για το 26-26. Το ημίχρονο θα κλείσουν με βολή ο Θειακούλης και 2/2 βολές ο Μέξας για το προβάδισμα των Slippers και το σκορ στο 27-28.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Σάρδης και ο Μέξας με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα θα ανοίξουν τη διαφορά στους 6 για το 27-33, ο Παπαδήμας με τρίποντο θα μειώσει σε 30-33, ενώ ο Μέξας με τρίποντο και βολή αλλά και ο Καβαλλιέρος με δίποντο θα διαμορφώσουν το 30-39 για τους L.A. Slippers. Στη συνέχεια, ο Τάγαρης με δίποντο θα κάνει το 32-39, με 2 τρίποντα των Καβαλλιέρο και Σάρδη, οι Slippers θα γράψουν το 32-45, ενώ οι Anonymous με βολή του Βλάχου και δίποντο του Τάγαρη θα μειώσουν σε 35-45 το ματς. Με νέο τρίποντο του Σάρδη, οι Slippers θα κάνουν το 35-48, ο Αδάμης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 37-48, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο ο Σκοπελίτης, για να κάνει το 37-50.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αδάμης με δίποντο θα μειώσει στους 11 για το 39-50, ο Κοτσοβός με τρίποντο θα κάνει το 39-53 και ο Αδάμης με νέο δίποντο το 41-53. Εκεί, ο Μέξας με καλάθι στη ρακέτα θα γράψει το 41-55, ο Σωτηρόπουλοςμε δικό του δίποντο θα μειώσει σε 43-55, ενώ ο Μέξας, ξανά με δίποντο θα επαναφέρει το ματς στους 14 για το 43-57. Στη συνέχεια, ο Βλάχος με 2/2 βολές θα μειώσει σε 45-57, οι Slippers θα ξεφύγουν με ένα σερί 0-8 από τους Καβαλλιέρο, Κασκανιώτη και Μέξα, διαμορφώνοντας το 45-65, ενώ ο Βλάχος με νέο εύστοχο ζευγάρι βολών θα μειώσει σε 47-65. Το ματς θα κλείσει με βολή ο Μέξας και δίποντο ο Βλάχος για το τελικό 49-66.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιάννης Μέξας ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 31 πόντους, με 22 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 33 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Los Angeles Slippers ξεχώρισε επιπλέον ο Σάρδης, με τον Καβαλλιέρο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Anonymous σε καλή μέρα βρέθηκε ο Βλάχος και ο Τάγαρης.