12.5%
44.4%
50.0%
20.7%

Σε ένα ματς με πολύ γρήγορο ρυθμό οι Los Mambas ήταν εκείνοι που κατάφεραν να πάρουν μια καλή διαφορά στο ημίχρονο και αντέχοντας στην πίεση των Anonymous στο τελευταίο δεκάλεπτο έφυγαν με το ροζ φύλλο με 48-56, για να κάνουν ποδαρικό με νίκη στην καλοκαιρινή τους πρεμιέρα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Καραμήτρος με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Παπαδήμας, Σωτηρόπουλος και Αδάμης ξεκίνησαν το ματς με 7-0 για τους Anonymous, ο Φεργαδιώτης μείωσε σε 7-6 για τους Los Mambas με 3 συνεχόμενα δικά του καλάθια, 8-6 με μια βολή του Αδάμη, 8-15 με 0-9 σερί από τους Καραμήτρο και Παγάνη και δύο βολές του Μαραγκού για το τελικό 10-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καραμήτρος έβαλε μια βολή για το 10-16, ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 12-16, 12-19 με τρίποντο του Κοντοζανή, 14-19 με καλάθι του Βλάχου, 14-24 με πόντους από τους Παγάνη και Κοντοζανή, 16-24 με βολές του Βλάχου, 16-29 οι Καραμήτρος και Σιγάλας, 19-29 με μια βολή του Τάγαρη και ένα καλάθι του Αδάμη και 0-7 σερί οι Ζουγανέλης, Φωτόπουλος και Καπερώνης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Los Mambas να είναι μπροστά με 19-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μαραγκός έβαλε τρίποντο για να μειώσει σε 22-36, 22-39 με δύο βολές του Καραμήτρου και μία του Ζουγανέλη, 23-39 από τον Μαραγκό, 23-46 με 7 συνεχόμενους πόντους του Καραμήτρου και 31-46 με προσωπική απάντηση του Σωτηρόπουλου με τέσσερα συνεχόμενα καλάθια για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δρόσος έβαλε καλάθι και μείωσε σε 33-46, 33-49 με τρίποντη απάντηση του Παγάνη, 38-49 με 5-0 από τους Σωτηρόπουλο και Βλάχο, 38-51 ο Κοντοζανής, 45-51 με νέο σερί των Anonymous με σκόρερ τους Σωτηρόπουλο και Μαραγκό, 45-53 ο Παγάνης ξανά, 48-53 με καλάθι και φάουλ του Παπαδήμα και 48-56 με ένα καλάθι του Φεργαδιώτη και μια βολή του Καραμήτρου για να φύγουν με το ροζ φύλλο στην πρεμιέρα οι Los Mambas.

Για τους Los Mambas, πέρα από τον Καραμήτρο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σιγάλας με 3 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τους Anonymous ξεχώρισε ο Σωτηρόπουλος με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.