12.5%
61.5%
44.3%
0.0%

Οι MyRema State Warriors κερδίζοντας κατά κράτος τη μάχη των ριμπάουντ στο παιχνίδι τους κόντρα στους Anonymous κατάφεραν να χτίσουν γρήγορα μια διαφορά ασφαλείας και να πάρουν ροζ φύλλο με 42-62 για να κάνουν την τέταρτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Summer League. MVP της αναμέτρησης ο Κώστας Κυριάκου με 18 πόντους, 18 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σωτηρόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Anonymous, ο Τσάτσος ισοφάρισε σε 2-2 για τους MyRema State Warriors, 5-2 με τρίποντο του Μαραγκού, 5-10 με 0-8 σερί οι Κυριάκου, Κούδας και Τσάτσος, 8-10 με νέο τρίποντο του Μαραγκού, 8-12 με δύο βολές του Κυριάκου, 10-12 με μια βολή του Σωτηρόπουλου και μια του Σακελαρόπουλου και καλάθι ξανά από τον Κούδα για το τελικό 10-14 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Παληβογιάννης, Κούδας και Τσάτσος έβαλαν από ένα καλάθι για το 10-20, ο Σακελαρόπουλος μείωσε σε 12-20, 12-23 με καλάθι και φάουλ του Ίσσαρη, 13-23 ο Δρόσος, 13-25 με δύο βολές του Κούδα, 15-25 ο Σωτηρόπουλος, 15-29 με ένα καλάθι του Κυριάκου και ένα του Ίσσαρη και απάντηση με 4 συνεχόμενους πόντους του Σωτηρόπουλου για τους Anonymous για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με σκορ 19-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κούδας μείωσε σε 19-31, 21-31 από τον Σακελαρόπουλο, 21-33 ο Κούδας, 23-33 στον αιφνιδιασμό ο Κωνσταντινίδης, 23-37 με ένα καλάθι του Τσάτσου και ένα του Κυριάκου, 25-37 ο Σωτηρόπουλος, 25-39 ξανά ο Τσάτσος, 29-39 με ένα καλάθι του Μαραγκού και ένα του Βλάχου, 29-42 ξανά από τους Κυριάκου και Τσάτσο, 32-42 με τρίποντο του Παπαδήμα και καλάθι από τον Κούδα για το τελικό 32-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κούδας έβαλε καλάθι ξανά και έγραψε το 32-46, 35-46 με ένα καλάθι του Κωνσταντινίδη και μια βολή του Βλάχου, 35-48 ο Κυριάκου, 38-48 ξανά με πόντους του Βλάχου, 38-54 με δύο καλάθια του Κυριάκου και ένα του Τσάτσου, 41-54 με τρίποντο του Βλάχου, 41-58 με 4 συνεχόμενους πόντους του Τσάτσου, 42-58 ο Σακελαρόπουλος και από ένα καλάθι οι Κυριάκου και Τσάτσος ξανά για το τελικό 42-62 του παιχνιδιού.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Κυριάκου, πολύ καλό ματς έκανε και ο Τσάτσος με 21 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Anonymous ξεχώρισε ο Σωτηρόπουλος με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 3 τάπες.