19.0%
58.8%
41.0%
26.5%

Anonymous vs The Saints 49-69. Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τους The Saints, με έναν εκπληκτικό Majd Almasri να σταματά στους 37 πόντους. Με πολλές βασικές απουσίες, δεν άντεξαν να μείνουν κοντά στο σκορ οι Anonymous. Μvp του αγώνα ο Majd Almasri με 37 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τετράποντο από τον Βλάχο 4-0 για τους Anonymous. Ο Majd με 1/2 βολές το 4-1 για τους The Saints. Ο Τουμαζάνης με σουτ από την γωνία το 6-1 και ο Majd με τρίποντο και ο Καλογερόπουλος με λει-απ το 6-6. Ο Σκιαδόπουλος με ντράιβ πέτυχε το 8-6 και ο Παύλου με τρίποντο και ο Νιάρχος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 8-11. Ισοφάρισε με γκολ φάουλ ο Βλάχος 11-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-17 με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Κοντόπουλος και ο Νιάρχος και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μajd.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι The Saints καθάρισαν το ματς με τρομερό και φοβερός Majd που πέτυχε τους 15 από τους 17 πόντους(με 3 τρίποντο) της ομάδος του και ο Καλογερόπουλος σκόραρε με ντράιβ και το σκορ έγινε 11-34. Με σερί 11-0 μειώθηκε το σκορ για τους Anonymous σε 22-34. Αρχικά ο Κωσταντινίδης με 4 πόντους του, με σουτ ο Κοντάμπασης, με τρίποντο ο Κωσταντινίδης και με σουτ από την γωνία ο Σκιαδόπουλος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-36 μετά από κλέψιμο το λει-απ ο Majd.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νιάρχος πέτυχε το 22-38 για τους The Saints και ο Βλάχος και ο Αδάμης με σουτ έκαναν το 26-38 για τους Anonymous. Ο ασταμάτητος Majd και ο Παύλου με τρίποντο πέτυχαν το 26-44 και ο Σκιαδόπουλος με 1/2 βολές το 27-44. Ο Majd με 4 πόντους του, ο Νιάρχος με 1/2 βολές και ξανά ο Majd με 2/2 βολές έγραψαν το 27-51. Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-51 με σουτ ο Τουμαζάνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βλάχος με ντράιβ έκανε το 31-51 για τους Anonymous. Ο Majd και ο Καλογερόπουλος πέτυχαν το 31-55 για τους The Saints. Ο Αδάμης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σκιαδόπουλος με τρίποντο έγινε το 36-55 και ο Καλογερόπουλος σκόραρε το 36-57. Με σουτ ο Δρόσος το 38-57 και ο Κοντόπουλος με 2/2 βολές και ο Παύλου με τρίποντο πέτυχαν το 38-62. Ο Δρόσος με 1/2 βολές και ο Αδάμης και ο Δρόσος με καλάθι από το ζωγραφιστό έκαναν το 43-62. Ο Αντιώτης και ο Ταπραντζής με 1/2 βολές το 43-64 και ο Βλάχος με τρίποντο το 46-64. Ο Majd με τρίποντο και ο Καλογερόπουλος με 2/2 βολές πέτυχαν το 46-69 και το τελικό 49-69 πέτυχε ο Βλάχος με 2/3 βολές και ο Κοντάμπασης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Νιάρχος με 7 πόντους, 14 ριμπάουντ (10-4),3 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Κοντόπουλος με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ (7-4) και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βλάχος με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Σκιαδόπουλος με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ (8-2),1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.