12.0%
63.6%
46.9%
19.2%

Σε ένα ματς με χαμηλό ρυθμό και έπειτα από επιστροφή ύστερα από περίπου 2.5 περίπου μήνες για την ομάδα των Χαμένων Ταλέντων όπου αντιμετώπισαν τους Athens Supergrungers στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Β’ γύρου της Silver League, οι πρώτοι πήραν δύσκολη νίκη απέναντι στη δυνατή ομάδα των Supergrungers με το τελικό 47-52. Παρά το καλό ξεκίνημα των Χαμένων Ταλέντων, οι Supergrungers μπήκαν στο ματς, πέρασαν μπροστά και στη συνέχεια, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά, τα Χαμένα Ταλέντα με ένα σερί 0-9 θα χτίσουν διαφορά 8 πόντων και με λίγο χρόνο να απομένει θα φτάσουν στη νίκη και το 10ο ροζ φύλλο της σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Ψημάδης, Ρεθυμιωτάκη και Αντύπα να ανοίγουν το σκορ με τρίποντο και 2 δίποντα αντίστοιχα, ενώ οι Athens Superg. θα μπουν στο παιχνίδι με 5 συνεχόμενα δίποντα από τους Κατσαμπάνη, Θεοδώρου και Κωνσταντιλιέρη για να πάρουν το προβάδισμα για το 10-7. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσουν ο Ψημάδης με βολή και ο Πενταγιώτης με σουτ μέσης απόστασης για την ισοφάριση σε 10-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μπίλλης με δίποντο θα κάνει το 10-12, ο Κατσαμπάνης με τον ίδιο τρόπο θα ισοφαρίσει ξανά σε 12-12, ενώ ο Ψημάδης με νέο τρίποντο θα κάνει το 12-15. Εκεί, ο Θεοδώρου με τον Κατσαμπάνη θα πάρουν προβάδισμα έπειτα από 2 δίποντα για το 16-15, με τα Χαμένα Ταλέντα να τρέχουν ένα μίνι σερί 0-6 από τον Αντύπα και τον Πενταγιώτη για το προβάδισμα και το 16-21. Το πρώτο ημίχρονο θα σφραγίσει ο Καλτσάς με ωραίο δίποντο για να μειώσει παράλληλα σε 18-21.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ρεθυμιωτάκης με τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 5 πόντους για το 18-23, ενώ οι Athens Superg. με ένα σερί 5-2 θα μειώσουν στο καλάθι για το 23-25. Δίποντο για τα Χαμένα Ταλέντα από τον Ρεθυμιωτάκη για να κάνει το 23-28, ενώ οι Athens Superg. θα πάρουν το προβάδισμα με νέο σερί 12-2 για το 35-30. Με τρίποντο θα μειώσει ο Πενταγιώτης για να κάνει το 35-33, ο Κατσαμπάνης με δύσκολο δίποντο θα διαμορφώσει το 37-33, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει από ένα σερί 0-6 των Χαμένων Ταλέντων που θα κλείσουν το δεκάλεπτο με προβάδισμα για το 37-39.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ζήσος με δίποντο θα ισοφαρίσει σε 39-39, με τον ίδιο τρόπο ο Πενταγιώτης θα κάνει το 39-41, ενώ ο Θεοδώρου με τρίποντο θα δώσει προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 42-41. Εκεί, ο Αντύπας με δίποντο θα διαμορφώσει το 42-43, ενώ ο Θεοδώρου με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 44-43 για να τρέξουν ένα νέο σερί τα Χαμένα Ταλέντα στο τέλος μς δίποντο και τρίποντο του Πενταγιώτη και 2 δίποντα των Αντύπα και Κυριακού για το 44-52. Το παιχνίδι θα κλείσει με τρίποντο του Καλτσά για το τελικό 47-52.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Πενταγιώτης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 16 πόντους, με 5 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο για να συγκεντρώσει έτσι 20 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τα Χαμένα Ταλέντα ξεχώρισε επιπλέον ο Ψημάδης, με τον Ρεθυμιωτάκη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Athens Supergrungers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Κατσαμπάνης και ο Κωνσταντιλιέρης.