24.0%
100.0%
40.4%
31.3%

Οι Glory Road έχοντας τον απόλυτο έλεγχο στον ρυθμό και το σκορ του αγώνα από την αρχή ως το τέλος κόντρα στους Athens Supergrungers, πήραν την 16η νίκη τους στη φετινή Silver με σκορ 73-62. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Τσανάκας με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σιφναίος άνοιξε λογαριασμό στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Θεοδώρου ισοφάρισε σε 3-3, 5-3 από τον Βασίλη Σεϊμένη, 5-5 από τον Κατσαμπάνη, 12-5 με 7-0 σερί οι Τσανάκας και Γιάννης Σεϊμένης, 12-8 με τρεις πόντους του Τσίπρα, 15-8 με το δεύτερο τρίποντο του Σιφναίου στο ματς, 15-11 με απάντηση του Κατσαμπάνη, 17-11 ξανά δια χειρός Σιφναίου, 17-14 με τρίποντο του Τσίπρα, 19-14 από τον Τσανάκα, 19-16 με δύο βολές του Κατσαμπάνη και 6-0 από τους Καμάρα και Βαλτινό για το τελικό 25-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καμάρα, Αλεξ Χαμντάν και Βαλτινός έβαλαν 7 πόντους για το 32-16, 32-23 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Θεοδώρου, Τσίπρας και Κατσαμπάνης, 38-23 οι Βαλτινός και Τσανάκας γράφοντας από ένα τρίποντο ο καθένας, 38-27 με ένα καλάθι του Τσίπρα και ένα του Κατσαμπάνη, 40-27 από τον Καλλιτσάντση και απάντηση από τον Αϊβαλιώτη για το τελικό 40-29 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αϊβαλιώτης έγραψε ακοομη ένα καλάθι για το 40-31, 42-31 από τον Γιάννη Σεϊμένη, 42-35 οι Θεοδώρου και Τσίπρας, 49-35 με 7-0 σερί οι Καμάρα, Βαλτινός και Σιφναίος, 49-37 με δύο βολές του Αϊβαλιώτη, 52-37 με τρίποντο του Σιφναίου, 52-39 ο Κωτσάκης, 55-39 με τρίποντο του Τσανάκα, 55-41 ο Αϊβαλιώτης ξανά και νέο τρίποντο του Σιφναίου για το τελικό 58-41 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σιφναίος έβαλε ακόμη ένα τρίποντο για το 61-41, 61-45 οι Τσίπρας και Αϊβαλιώτης, 63-45 με ένα lay up του Σεϊμένη, 63-50 με 0-5 σερί οι Κωτσάκης και Αϊβαλιώτης, 65-50 με καλάθι από τον Αλεξ Χαμντάν, 65-52 ο Αϊβαλιώτης, 67-52 ο Γιάννης Σεϊμένης, 69-55 από τον Τσίπρα, 71-55 ξανά ο Σεϊμένης, 71-58 ο Αϊβαλιώτης, 73-58 ο Τσίπρας και από ένα καλάθι οι Κατσαμπάνης και Αϊβαλιώτης για το τελικό 73-62 του παιχνιδιού.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Τσανάκα, πολύ καλή εμφάνιση έκανε επίσης ο Χρήστος Βαλτινός με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, όπως επίσης εξαιρετικός ήταν και ο Σιφναίος με 19 πόντους, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισαν οι Τσίπρας με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες και Αϊβαλιώτης με 19 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.