0%
60.0%
38.7%
28.1%

Εύκολη νίκη για τους Jack’s κόντρα στους Athens Supergrungers, με σκορ 42-57. Οι Athens Supergrungers έχοντας μόλις μία 5αδα στον αγώνα δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν, κυρίως στο 2ο ημίχρονο, τον ρυθμό που επέβαλλαν οι Jack’s από την αρχή του παιχνιδιού, οι οποίοι έφτασαν και στο +20 στη 4η περίοδο. 3η σερί νίκη των Jack’s που κυνηγάνε να “σφραγίσουν” την 4η θέση της Silver League. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Παναγιώτης Μπουτσικάκης με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 3 κλεψίματα καθώς και ο Νίκος Δρακόπουλος με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασσίστ και 2 κλεψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, πολύ δυνατό ξεκίνημα από τους Jack’s με σερί 0-9 από τα καλάθια των Δρακόπουλο και Μπουτσικάκη, δίποντο Παπαδάκη το πρώτο καλάθι των Athens Supergrungers 2-9, θα ακολουθήσει ένα καλάθι και για τις 2 ομάδες, για να κλείσουν τη περίοδο οι Jack’s με 2 βολές Ελευθεριάδη και τρίποντο Μπουχλή.

Στη δεύτερη περίοδο, Μπουτσικάκης με τρίποντο για τους Jack’s θα κάνει το 4-19, δίποντο Παπαδάκη για τους Athens Supergrungers το 6-19, Κελεμτζής αυτή τη φορά για τρεις και 6-22, για να ακολουθήσουν τα καλάθια Τσίπρα-Κατσαμπάνη 10-22, ξανά Κελεμτζής αυτή τη φορά για 2 και 10-24, άλλα 2 καλάθια για τους Supergrungers με Παπαδάκη-Κατσαμπάνη 14-24, για να κλείσει το ημίχρονο με εναλλάξ καλάθια των 2 ομάδων 19-27.

Στη τρίτη περίοδο, οι Jack’s όπως ξεκίνησαν και στο πρώτο ημίχρονο σερί 0-9 από Μπουτσικάκη και Ελευθεριάδη 19-38, θα απαντήσουν με δικό τους σερί 7-0 οι Athens Supergrungers με καλάθια Αϊβαλιώτη και τρίποντο Παπαδάκη 26-38, 2 βολες για τους Jack’s και 1 για τους Supergrungers 27-40, για να κλείσει τη περίοδο ο Κελεμτζής 27-42.

Στη τέταρτη περίοδο, θα συνεχίσουν οι Jack’s να ελέγχουν το ρυθμό του παιχνιδιού φτάνοντας με το τρίποντο του Μπουχλή στο +20 37-57 και οι Supergrungers να κλείνουν το παιχνίδι με σερί 5 πόντων για το τελικό 42-57.