15.8%
57.9%
34.9%
27.6%

Με Τζουμάνη και Κιτσάκη σε μεγάλα κέφια η Laser Derm κέρδισε τους Athens Supergrungers με 59-65 για να ανέβει στο 5-4 στη βαθμολογία. Οι νικητές πήραν διαφορά 16 πόντων στην επανάληψη και άντεξαν στο τέλος όταν οι Athens Supergrungers επέστρεψαν ως το -4, με τον Κιτσάκη και τον Τζουμάνη να κάνουν double double.

Το ματς ξεκίνησε με τον Παπαδάκη να σκοράρει για να απαντήσουν Χαντζής και Κιτσάκης για το 2-4. Ο Κατσαμπάνης ισοφάρισε με τον Τζουμάνη να βάζει και πάλι μπροστά την ομάδα του. Ο Λιούτας με τον Βλάχου σκόραραν για το 8-6, ο Γανίτας ισοφάρισε με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν να ανταλλάσσουν καλάθια και τον Τζουμάνη με τον Κιτσάκη και τον Χαντζή να φέρνουν τη Laser Derm στο 12-15, για να κλείσει ο Θεοδώρου το δεκάλεπτο στο 16-15 για τους Athens Supergrungers.

Στη 2η περίοδο ο Γανίτας έγραψε το 16-18 για να ισοφαρίσει ο Τζολάκης, με τον Νεαμονιτό να φέρνει το ματς στο 20-25. Οι Athens Supergrungers με τον Παπαδάκη και τον Αϊβαλιώτη προσπέρασαν, 26-25, με τον Νεαμονιτό να συνεχίζει για να φτάσει τους 8 συνεχόμενους πόντους ως το 30-29, με τον Κατσαμπάνη και τον Τζολάνη να γράφουν το 32-29 και τον Κιτσάκη να ισοφαρίζει με τρίποντο πριν κλείσει το πρώτο μέρος από μια βολή του Αϊβαλιώτη.

Στην επανάληψη ο Αϊβαλιώτης έγραψε το 35-32, αλλά η Laser Derm απάντησε με ένα τρομερό 0-15 σερί με τον Κιτσάκη πρωταγωνιστή να βάζει 10 πόντους και τον Χαντζή με τον Νεαμονιτό να τον συνεπικουρούν, 35-47. Το σερί διέκοψε ο Παπαδάκης για το 38-47, αλλά με τον Τζουμάνη και τον Γανίτα η Laser Derm πήγε στο 38-52, για να κλείσει η περίοδος από Κατσαμπάνη και Μαναλτζή στο 40-54.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αϊβαλιώτης έφερε το ματς στο 43-54, με τον Κιτσάκη και τον Τζουμάνη να δίνουν τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς στην ομάδα τους, 16 πόντοι στο 43-59. Οι Athens Supergrungers απάντησαν με ένα 9-0 για να μειώσουν σε 52-59 με τον Θεοδώρου, τον Λιούτα και τον Αϊβαλιώτη να σκοράρουν ως το 3:30 πριν το τέλος. Ο Τζουμάνης έβαλε δύο συνεχόμενα καθοριστικά καλάθια για το 52-63 ουσιαστικά χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του, με τον Αϊβαλιώτη να απαντά με δύο συνεχόμενα τρίποντα για το 58-63 για να βάλει μια βολή ο Θεοδώρου για το 59-63 στο 1:03. Οι Athens Supergrungers έκλεψαν, αλλά αστόχησαν δύο φορές (με ανανέωση επίθεση στο ενδιάμεσο) για να δώσει ασίστ ο Τζουμάνης στον Γιαβάση για το 59-65 στα 24 δευτερόλεπτα που σφράγισε τη νίκη της ομάδας τους

Για τους νικητές ο Τζουμάνης είχε 12 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κιτσάκης 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Γανίτας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Νεαμονιτός 10 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Athens Supergrungers ο Αϊβαλιώτης είχε 19 πόντους, 24 ριμπάουντ, ο Παπαδάκης 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Θεοδώρου 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κατσαμπάνης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες.