22.6%
60.0%
40.6%
25.0%

Οι Athens Supergrungers κέρδισαν με 59-68 τους Miners για να επιστρέψουν στα ροζ φύλλα και να πάρουν μια σημαντική βαθμολογικά νίκη. Οι νικητές ξέφυγαν μετά τα μισά της 3ης περιόδου και ήλεγξαν το ματς ως το τέλος, έχοντας Κούρτη, Θεοδώρου και Παπαδάκη με διψήφιο αριθμό πόντων.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Θεοδώρου για να απαντήσουν Τζαβάρας και Σακαράκης. Ο Αϊβαλιώτης έφερε την ομάδα του στο 5-4, αλλά ο Σακαράκης με τον Σιούτη απάντησαν για το 9-4 για τους Miners, που παρατάχθηκαν με 5 άτομα ρόστερ. Καλάθι από τον Τσίπρα, με τον Τζαβάρα να βάζει καλάθι και φάουλ και τον Σακαράκη βολές για το 14-7 των Miners, για να κλείσει η περίοδος από τον Θεοδώρου στο 14-10.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παπαδάκης με τον Κούρτη έβαλαν μπροστά την ομάδα τους στο 14-15, αλλά ο Σακαράκης με τον Σιούτη απάντησαν, 19-15. Ο Θεοδώρου με τον Παπαδάκη ισοφάρισαν, αλλά ο Ράπτης με τον Μόνο έγραψαν το 23-19 και μετά το τρίποντο του Κούρτη ο Μόνος με τον Ράπτη και τον Σιούτη έφεραν τους Miners στο 28-22. Ο Κούρτης έβαλε κι άλλο τρίποντο, με τον Λιούτα να μειώνει σε 29-27, αλλά τον Σιούτη με τον Ράπτη να κλείνουν το ημίχρονο στο 33-27.

Στην επανάληψη οι Athens Supergrungers μπήκαν φουριόζοι, σε λιγότερο από ένα λεπτό έτρεξαν ένα 0-8 σερί με δύο τρίποντα του Θεοδώρου και τον Αϊβαλιώτη να σκοράρει κι εκείνος. Ο Τζαβάρας απάντησε για το 36-35 που ήταν και το τελευταίο προβάδισμα για τους Miners στο ματς, αφού ο Τσίπρας με τον Κατσαμπάνη έγραψαν το 36-41. Ο Σακαράκης με τον Τζαβάρα μείωσαν, ο Κούρτης με τον Λιούτα απάντησαν για το 41-46, με τον Σακαράκη να γράφει το 44-46, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 44-50 από τον Λιούτα και τον Κούρτη.

Στην 4η περίοδο ο Θεοδώρου με τον Παπαδάκη έγραψαν το 44-55, με τον Μόνο να απαντά, 46-55. Ο Παπαδάκης σκόραρε ξανά για το 46-57 και το 48-59, με τον Τζαβάρα να απαντά, 50-60. Ο Παπαδάκης ήταν ξανά εκεί, ο Σιούτης έβαλε 4 πόντους, ο Παπαδάκης έφτασε τους 10 πόντους στην περίοδο στο 54-64, με τον Σακαράκη να γράφει τρίποντο για το 57-64 με 1:32 για το τέλος. Ο Κούρτης απάντησε με τον Τζαβάρα να βάζει βολές, αλλά τον Αϊβαλιώτη να κλείνει το ματς στο 59-68 για τους Athens Supergrungers.

Για τους νικητές ο Θεοδώρου είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παπαδάκης 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Κούρτης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Αϊβαλιώτης 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Miners ο Σακαράκης είχε 18 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Τζαβάρας 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Σιούτης 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ράπτης 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ.