19.2%
47.1%
36.8%
15.4%

B.C. Abla vs Αρειος Παγκος 56-64.Την πρόκριση στους 8 πήρε ο Αρειος Παγκος(είχε 4 παίχτες με +10 πόντους) και  θα αντιμετωπίσει τους Desperado.Οι B.C. Abla σε ολόκληρο το ματς κυνηγούσαν στο σκορ και πλησίασαν στους 3 πόντους54-57 ,αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν την υπέρβαση.MVP του αγώνα ο Αθανασόπουλος με 18 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σαμοΐλης για τον Άρειο πάγκο 0-2.Ισοφάρισε ο Μονέος 2-2 για τους Abla .Ο Μαυρόπουλος με τρίποντο το 2-5 και ο Σωτηρόπουλος μείωσε 4-5 .Με σερί 0-12 το σκορ έγινε 4-17 με 6 πόντους ο Αθανασόπουλος και ο Μαριόλης .Ο Οικονομίδης μείωσε σε 6-17 και με σουτ ο Αθανασόπουλος και λει-απ ο Σαμοΐλης για το 6-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-21 με σουτ ο Μακρής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μακρής πέτυχε το 12-21 για τους Abla.Ο Μαυρόπουλος έγραψε το 12-25 για τον Άρειο πάγκο .Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 20-25 με τρίποντο ο Μπελεχάκης, 2/2 βολές ο Σωτηρόπουλος, με σουτ ο Μονέος και νε 2/2 βολές ο Εγγλέζος. Τρίποντο ο Σαμοΐλης και 2/2 βολές ο Μαυρόπουλος για το 21-30.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ το 23-30 και ο Σαμοΐλης με λει-απ και ο Αθανασόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 23-34.Με hook ο Ρενιέρης το 25-34.Ο Σαμοΐλης με σουτ το 25-36 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-36 με 2/2 βολές ο Μακρής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σαμοΐλης πέτυχε το 27-38 για τον Άρειο πάγκο.Ο Μακρής με σουτ από την γωνία το 29-38 για τους Abla.Ο Μαυρόπουλος έγραψε το 29-42 για να μειώσουν με ντράιβ ο Κατσάτσος και ο Μπελεχάκης με τρίποντο σε 34-42.Ο Σαμοΐλης,ο Αντωνιάδης και ο Αθανασόπουλος με λει-απ το 34-48.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνία το 36-48.Ο Αθανασόπουλος και ο Μαυρόπουλος πέτυχαν το 36-52.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Οικονομίδης και ο Ορνεράκης για το 42-52.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μακρής με 1-2 βολή και ο Κατσάτσος με ντράιβ για το 45-52 για τους Abla.Ο Αθανασόπουλος με λει-απ το 45-54 για τον Άρειο πάγκο. Με 1/2 βολές ο Οικονομίδης το 46-54.Ο Αθανασόπουλος με νέο λει-απ για το 46-56.Τρίποντο ο Οικονομίδης για το 49-56.Ο Μαριόλης με 1/2 βολές το 49-57.Ο Σωτηρόπουλος και Οικονομίδης με λει-απ και με 1-1 βολή ο Ορνεράκης για το 54-57.Ο Μαριόλης με 1/2 βολές και με λει-απ ο Σαμοΐλης για το 54-60.Ο Μακρής σκόραρε το 56-60 (1:26).Και το τελικό 56-64 πέτυχαν ο Μαριόλης με 2/2 βολές (0:54),και ο Μαυρόπουλος με 1/2 βολές (0:20)και 1/2 βολές (0:10).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαριόλης με 10 πόντους,8 ριμπάουντ,8 ασίστ και 6 κλεψίματα και ο Μαυρόπουλος με 17 πόντους,6 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μακρής με 13 πόντους,14 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Σωτηρόπουλος με 10 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κοψίματα.