13.6%
64.3%
39.2%
42.9%

Bacardi Tel Aviv vs Gademians 55-58.Μετά από ένα τρομερό ντέρμπι οι Gademians πήραν τη νίκη απέναντι στους Bacardi Tel Aviv.
Οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τους Gademians να παίρνουν το προβάδισμα 1:24 πριν το φινάλε .Mvp του αγώνα ο Παναγιωτάρας με 21 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο αρκετά άστοχες,ο Παναγιωτάρας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 0-2 για τους Gademians. Ο Κούκας και ο Αγγελιουδάκης σκόραραν το 4-2 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Δημοσχάκης από το ζωγραφιστό και ο Κοζαδίνος με τρίποντο πέτυχαν το 4-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 11-7 με τρίποντο ο Γυρούκης, με floater ο Κτιστάκης και με σουτ από το High post ο Παναγιωτάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτάκης με σουτ το 13-7 για τους Bacardi Tel Aviv. Με σερί 0-7 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 13-14 οι Gademians, αρχικά με γκολ φάουλ ο Δημοσχάκης, με ντραιβ ο Παπαδόπουλος και με λει-απ ο Γαβάθογλου .Ο Καρυοφύλλης και ο Κούκας πέτυχαν το 17-14.Ο Παπαδόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 17-16 και ο Κούκας και Καρυοφύλλης από το ζωγραφιστό έγραψαν το 21-16 και ο Παπαδόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Τριδήμας από το ζωγραφιστό έγινε το 21-20.Ο Καρυοφύλλης πέτυχε το 23-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-22 με σουτ από το High post ο Παναγιωτάρας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτάρας με γκολ φάουλ το 23-25 για τους Gademians. Ισοφάρισε ο Κτιστάκης 25-25 για τους Bacardi από το ζωγραφιστό. Ο Παναγιωτάρας με 1/2 βολές και λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τριδήμας και έγινε το 25-30.Ο Ραμαντάνης με 1/2 βολές το 26-30 και ο Γαβάθογλου με floater και με λει-απ το 26-34.Ο Κούκας με λει-απ το 28-34 και ο Παναγιωτάρας με 4 πόντους του το 28-38.Μείωσαν σε 35-38,αρχικά ο Κούκας με τρίποντο και εύστοχο σουτ από την γωνιά και ο Κτιστάκης με 2/2 βολές. Ο Παναγιωτάρας πέτυχε το 35-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε 37-40 με ντραιβ ο Ραμαντάνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτάκης με ντραιβ και με τρίποντο το προβάδισμα για τους Bacardi 42-40.Ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε 42-42 για τους Gademians. Ο Παναγιωτάκης με ντραιβ και ο Κτιστάκης από το ζωγραφιστό έγινε το 46-42 και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 46-45.Ο Ραμαντάνης με σουτ από την γωνιά το 48-45 και ο Παναγιωτάρας με γκολ φάουλ ισοφάρισε 48-48.Από το ζωγραφιστό ο Κτιστάκης το 50-48 και ο Παναγιωτάρας με 2/2 βολές το 50-50.Με 2/2 βολές ο Παναγιωτάκης το 52-50 και ο Κοζαδίνος με τρίποντο το 52-53.Ο Παναγιωτάκης με 1/2 βολές ισοφάρισε 53-53 και ο Κοζαδίνος με 1/2 βολές (1:50)το 53-54.Με λει-απ ο Παναγιωτάκης (1:43)το 55-54 και ο Δημοσχάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό (1:24)Το 55-56 .Ο Κτιστάκης 0/2 βολές (1:12),ο Παναγιωτάκης άστοχο δίποντο και ο Κούκας άστοχο τρίποντο .Ο Γαβάθογλου με 2/2 βολές (0:14)πέτυχε το τελικό 55-58. Τελευταία επίθεση ο Κτιστάκης κάνει λάθος και το κλέψιμο ο Παπαδόπουλος .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τακμάκης με 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Παπαδόπουλος με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ 1 ασίστ και 1 κλέψιμο .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κούκας με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Ραμαντάνης με 5 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παναγιωτάκης με 16 πόντους, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.