13.3%
70.0%
29.2%
18.2%

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στο κλειστό της Καλλιθέας, η Remal Madri επικράτησε δύσκολα των Ball Busters με 52-53, σημειώνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της. Οι νικητές είχαν ένα μικρό προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο και έφτασαν έως το +16 (32-48) στα τέλη της τρίτης περιόδου. Ωστόσο, οι Ball Busters δεν παράτησαν το ματς και με εκπληκτική τελευταία περίοδο ισορρόπησαν και ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό σε 52-52, μην καταφέρνοντας κάτι παραπάνω, καθώς ο Κυρανός με μια βολή έδωσε το ροζ φύλλο στη Remal, η οποία ανέβηκε στο 4-9 της βαθμολογίας, με τους Ball Busters να πέφτουν στο 7-6.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τη Remal Madri να μπαίνει πολύ καλά με σερί 0-8 από τους Ρούκη, Μανίνα και Χρονόπουλο, ο Δήμου μείωσε σε 2-8, οι Κυρανός και Χρονόπουλος πέτυχαν το 2-12, οι Δήμου, Σουλτάτος και Λάγιος Δ. μείωσαν σε 8-12 και ο Ιφτιχάρ με ένα εκπληκτικό buzzer-beater τρίποντο έκανε το 8-15.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες ήταν ισορροπημένες. Ο Λάγιος Ν. μείωσε σε 10-15, ο Χαραλαμπόπουλος απάντησε για το 10-17, ακολούθησαν δύο τρίποντα από Δημήτρη και Νίκο Λάγιο για το 16-17, και εκπληκτικό 0-11 σερί από τους Διαμαντόπουλο και Παπαδόπουλο για το 16-28. Στη συνέχεια, ο Λάγιος Δ. μείωσε σε 18-28, ο Χαραλαμπόπουλος έκανε το 18-30, ο Μυριτζής με «καλάθι και φάουλ» το 21-30, ο Χαραλαμπόπουλος με 2/2 βολές το 21-32 και ο Λάγιος Ν. με δύο δίποντα μείωσε σε 25-32 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τη Remal Madri να αυξάνει τη διαφορά. Αρχικά, οι Σουλτάτος και Δήμου μείωσαν σε 29-32, οι Ρούκης και Παπαδόπουλος πέτυχαν το 29-37, ο Λάγιος Ν. με βολή μείωσε σε 30-37, ακολούθησαν ακόμα δύο τρίποντα από τον Παπαδόπουλο για το 30-43, ο Λάγιος Δ. μείωσε σε 32-43, οι Χρονόπουλος και Διαμαντόπουλος το 32-48 και ο Λάγιος Ν. μείωσε σε 34-48, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Busters να καταφέρνουν να μειώσουν, αλλά χωρίς να ολοκληρώσουν μια επική ανατροπή. Οι Σουλτάτος και Δήμου μείωσαν αρχικά σε 39-48, ο Μανίνας από κοντά σημείωσε το 39-50, οι Δήμου, Σουλτάτος και Μυριτζής μείωσαν σε 46-50, ο Κυρανός το 46-52, οι Σουλτάτος και Ακράτος ισοφάρισαν σε 52-52 και ο Κυρανός στο τελευταίο λεπτό με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 52-53.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Σταμάτης Διαμαντόπουλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Παπαδόπουλος και Κυρανός. Από τους Ball Busters, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Λάγιου Δ. και Μυριτζή.