27.3%
55.6%
32.4%
20.0%

Σε ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος, οι Duncan Donuts κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη με 57-51 κόντρα στους Ballarhinos, σε ένα ματς όπου οι δεύτεροι είχαν το προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού, όμως στην τελευταία περίοδο οι Donuts ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν το ροζ φύλλο που τους ανέβασε στο 8-6 στην βαθμολογία του Β ομίλου της Bronze. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Φάνης Γκρούτσης με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιοβάνης άνοιξε το σκορ στο ματς με εύστοχο σουτ τριών πόντων, οι Τσελίγκας και Μοσχολιός απάντησαν με 0-6 σερί για το 3-6, 6-6 με τρίποντο ο Ζήσης, 6-7 με μια βολή ο Γκρούτσης και 4-0 από τους Γιοβάνη και Αναστασόπουλο για το τελικό 10-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαβασιλείου με δύο βολές έγραψε το 12-7, 12-8 ο Γκρούτσης, 17-8 οι Γαλάνης και Παπαβασιλείου, 17-10 ο Μικαέλιαν, 24-10 με 7-0 σερί οι Παπαβασιλείου, Γιοβάνης και ζήσης και απάντηση με 0-10 σερί από τους Μουζάκη, Μοσχολιό, Μικαέλιαν και Γκρούτση για να μειώσουν οι Duncan Donuts σε 24-20. Το τελικό 26-20 του ημιχρόνου το έγραψε ο Μπουρδανιώτης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπουρδανιώτης συνέχισε με δικό του καλάθι για το 28-20, 28-21 ο Μοσχολιός, 29-21 ο Γιοβάνης, 29-23 ο Γκρούτσης, 31-23 ο Αναστασόπουλος, 31-25 ο Σκαμάγκος, 34-25 με νέο τρίποντο του Γαλάνη, 34-28 με απάντηση του Γκρούτση, 36-28 ο Παπαβασιλείου, 36-30 ο Μοσχολιός, 38-30 ξανά με πόντους του Παπαβασιλείου, 38-33 ο Μικαέλιαν, 40-33 ο Πρίτσος και τρίποντο ξανά οι Duncan Donuts με τον Χριστοδούλου για να γραφτεί το τελικό 40-36 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σκαμάγκος μείωσε στο καλάθι (40-38), ο Γιοβάνης απάντησε για το 42-38, 42-52 με ένα αδιανόητο 0-14 οι Γκρούτσης, Μικαέλιαν και Σκαμάγκος, 48-52 οι Γιοβάνης και Παπαβασιλείου με ένα γρήγορο 6-0, 48-53 ο Σκαμάγκος, 51-53 ο Ζήσης και από δύο βολές οι Γκρούτσης και Σκαμάγκος για να γραφτεί το τελικό 51-57 του αγώνα.

Για τους Duncan Donuts, πέρα από τον Γκρούτση, καλή απόδοση έπιασε επίσης ο Σκαμάγκος με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα ενώ εξίσου καλός ήταν και ο Μοσχολιός με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για τους Ballarhinos καλή απόδοση έπιασε ο Γιοβάνης με 15 πόντους, 16 ριμπάουντ ενώ καλός ήταν και ο Παπαβασιλείου με 12 πόντους και 7 ριμπάουντ.