29.6%
35.7%
29.3%
12.0%

Σε ένα ματς με χαμηλό σκορ οι Ballarhinos ήταν εκείνοι που με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφεραν να χτίσουν διαφορά και να πάρουν τη νίκη κόντρα στους Miami Heal με 51-38. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Πρίτσος με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καμούζης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Miami Heal, οι Γαλάνης, Χάρης Δρακόπουλος και Γιοβάνης απάντησαν με 7-0 για το 7-2 και απάντηση με 0-8 σερί οι Μανωλίτσης, Καμούζης και Βρεττός για το τελικό 7-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Πρίτσος και Μάνος έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν προβάδισμα στους Ballarhinos με 11-10, 11-14 οι Καμούζης και Μανωλίτσης, 13-14 με σουτ του Ιατρού, 13-16 ο Καμούζης, 18-16 με 5-0 σερί οι Μάνος και Γιοβάνης, 18-18 με καλάθι του Ρίζου και απάντηση του Χάρη Δρακόπουλου για το τελικό 20-18 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο Βρεττός και Γκούτσης συνδυάστηκαν για να γράψουν το 20-23, οι Γιοβάνης και Καζαφέρης απάντησαν με το ίδιο σερί για το 25-23, 25-25 με μια βολή του Βρεττού και μια του Μανωλίτση και νέο 5-0 οι Ιατρού και Καζαφέρης για το τελικό 30-25 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Χάρης Δρακόπουλος, Πρίτσος και Ιατρού έγραψαν το 38-25, 38-28 με γκολ φάουλ του Γκούτση, 41-28 με τρίποντο του Χάρη Δρακόπουλου, 41-31 με απάντηση του Γκούτση, 46-31 με νέο τρίποντο του Χάρη Δρακόπουλου και με καλάθι του Πρίτσου, 46-33 από τον Καμούζη, 49-33 ο Γιοβάνης, 49-36 Βρεττός, 51-36 με καλάθι του Γαλάνη και δύο βολές από τον Βρεττό για το τελικό 51-38 του παιχνιδιού.

Για τους Ballarhinos, πέρα από τον Πρίτσο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χάρης Δρακόπουλος με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Miami Heal ξεχώρισε ο Γκούτσης με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.