14.3%
73.3%
55.0%
26.5%

Η Partouzan κάνοντας τρομερό φινάλε στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά και ισοφάρισε τη σειρά με τη Benetton Kerdizo με τελικό σκορ 82-63. MVP του αγώνα ήταν ο Φάνης Λεκός με 31 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο η Benetton στην αρχή έμεινε πίσω, στη συνέχεια όμως εγκλώβισε την Partouzan και γύρισε το εις βάρος της σκορ παίρνοντας και μια μικρή διαφορά. Λεκός και Κοντομίχαλος έκαναν το 4-0, ο Αγόρης μείωσε σε 4-2 και 9-2 από Κοντομίχαλο και Τσόλη. Ασπιώτης, Αγόρης και Σταύρου έτρεξαν ένα 0-8 για το 9-10, 11-10 από τον Λεκό και 11-15 από τους Τσιβούλα και Φελεμέγκα. Ο Ζησιάδης μείωσε σε 13-15, ο Ακρίβος ανέβασε σε 13-17 και 15-17 από τον Κοντομίχαλο. Το τελικό 15-22 από Αγόρη και Ακρίβο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Benetton άρχισε να εμφανίζει κούραση, επομένως και πτώση στην απόδοση της, κάτι το οποίο δεν άφησε ανεκμετάλλευτο ο Καραδημας και η παρέα του. Ο Τσόλης μείωσε σε 16-22, οι Τσιβούλας, Ασπιώτης και Ακρίβος ανέβασαν σε 16-29, με τον Λεκό να βάζει γκολ φάουλ για το 19-29. Ο Ασπιώτης έκανε το 19-31, ο Τσόλης μείωσε σε 21-31 και 21-33 από τον Σταύρου, για να ακολουθήσει ένα 14-0 από Λεκό, Ζησιάδη και Τσόλη για το 35-33. Τρίποντο του Φελεμέγκα για το 35-36 και 44-36 από τους Ζησιάδη και Τρανούδη. Το τελικό 44-38 του ημιχρόνου το έγραψε ο Ακρίβος.

Στην τρίτη περίοδο η Benetton προσπάθησε να γυρίσει τη διαφορά που είχε αρχίσει να χτίζει η Partouzan, όμως προς το τέλος η ομάδα του Καραδήμα έκανε άλλο ένα πολύ καλό σερί και ουσιαστικά εκεί καθάρισε το ματς. Τρανούδης και Λεκός ανέβασαν σε 49-38, για να μειώσουν οι Αγορης και Τσιβούλας σε 49-41. Ο Κοντομίχαλος ανέβασε σε 51-41, για να μειώσουν οι Αγόρης και Τσιβούλας σε 51-47. Ξανά Κοντομίχαλος για το 53-47 και 53-52 από του Σταύρου και Ακρίβο. Σε εκείνο το σημείο η Partouzan έκανε ένα εκπληκτικό 12-0 ως το τέλος της περιόδου με τους Λεκό, Τσόλη και Τρανούδη και πήρε κεφάλι στο σκορ με 65-52 .

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετά πιο χαλαρό, με τις δύο ομάδες να δείχνουν ότι είχαν ήδη αρχίσει να κοιτάζουν το τρίτο ματς της σειράς. Ο Λεκός για το 68-52, με τον Αγορη να μειώνει σε 68-55. Καλάθι καλάθι το ματς μέχρι το 75-60, όπου οι Κοντομίχαλος, Λεκός και Τσόλης έκαναν ένα 7-0 για να πάνε στο +22 (82-60), με τον Φελεμέγκα να σημειώνει τρίποντο λίγο αργότερα και να γράφει το τελικό 82-63.

Για την Partouzan, πέρα από τον Λεκό, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι Κοντομίχαλος, Ζησιαδης και Τσόλης. Για την Benetton Kerdizo ξεχώρισε ο Αγόρης.