15.8%
50.0%
35.0%
20.0%

Με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους έφυγαν από το κλειστό του Στ. Βενέτης οι Aigaleo Kings, αφού κατάφεραν να επικρατήσουν των Carnavaliers με το τελικό 50-61, στην 19η αγωνιστική της Bronze κατηγορίας. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι Aigaleo Kings έτρεξαν ένα σερί 9-22 στην 2η περίοδο και πήραν τα ηνία του παιχνιδιού. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες, με τους Carnavaliers να προσπαθούν να κάνουν την μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά, πράγμα που οι νικητές δεν επέτρεψαν, αφού κράτησαν το προβάδισμα και τελικά επέστρεψαν στις νίκες, έπειτα από 4 σερί αρνητικά αποτελέσματα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Πασχαλίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Κορωνιό να μειώνει με βολή στο 2-1 του ματς. Εκεί, ο Δεληγιάννης με βολή θα κάνει το 3-1, ο Κορωνιός με δίποντο και 2/2 βολές θα βάλει μπροστά τους Aigaleo Kings για το 3-5, ενώ ένα δίποντο στο ζωγραφιστό από τον Μαρίνη, θα φέρει το ματς στα ίσα για το 5-5 της αναμέτρησης. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με βολή

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Aigaleo Kings θα πατήσουν γκάζι, τρέχοντας ένα σερί 0-11, έπειτα από 7 πόντους του Κορωνιού και από 2 των Νίκου και Αραβανή για το 5-17, οι Carnavaliers θα απαντήσουν μετά το time out με τρίποντο του Δεληγιάννη και 2 δίποντα του Παυλίδη, μειώνοντας με αυτόν τον τρόπο στο 12-17 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Κορωνιός με γκολ-φάουλ, ο Νίκου με δίποντο και τρίποντο και ο Παναγιωτόπουλος με όμορφο καλάθι στην ρακέτα θα πάνε τη διαφορά στους 15 και το 12-27, ο Πασχαλίδης θα μειώσει στον αιφνιδιασμό με δίποντο για το 14-27, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσουν οι Aigaleo Kings με βολή του Αντωνάτου, για το 14-28 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Σταματίου με δίποντο θα κάνει το 14-30, ο Πασχαλίδης με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 16-30, ενώ ένα σερί 3-7 από τους Aigaleo Kings, θα μεγαλώσει τη διαφορά του παιχνιδιού στους 18 πόντους και το 19-37 της αναμέτρησης, έπειτα από 5 πόντους του Αραβανή και 2 του Παναγιωτόπουλου. Στη συνέχεια, ένα καλάθι του Παυλίδη θα μειώσει στο 21-37, ο Παναγιωτόπουλος με βολή θα γράψει το 21-38, ενώ ο Θεοχαρίδης με 2 δίποντα και ο Κομμάτας με βολή, θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 12 και το 26-38. Εκεί, ο Κορωνιός με 2 δίποντα και βολή θα διαμορφώσει το 26-43, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με εύστοχο τρίποντο ο Θεοχαρίδης για το 29-43 του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Νίκου με δύσκολο δίποντο θα κάνει το 29-45, οι Carnavaliers θα μειώσουν με ένα σερί 6-2 ύστερα από τρίποντο του Κομμάτα και γκολ-φάουλ του Θεοχαρίδη για το 35-47, ενώ ο Νίκου και ο Παναγιωτόπουλος, θα πάνε το ματς στους 16 και το 35-51, έπειτα από 2 δικά του δίποντα. Εκεί, ο Πασχαλίδης με τρίποντο θα κάνει το 38-51, ο Παναγιωτόπουλος με νέο δίποντο θα γράψει το 38-53, ενώ ένα ακόμα τρίποντο του Πασχαλίδη και 1 βολή του Παυλίδη, θα μειώσουν τη διαφορά στους 11 και το 42-53 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα δίποντο από τον Νίκου θα κάνει το 42-55, ο Πασχαλίδης με 2 βολές και ο Κομμάτας με δίποντο θα μειώσουν στο 46-55, ενώ ένα σερί 2-6 από τους Αντωνάτο και Παναγιωτόπουλο, έκανε το 48-61 του παιχνιδιού. Το ματς, σφράγισε με δίποντο ο Παπαγρηγοριάδης για το τελικό 50-61.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Αντώνης Παναγιωτόπουλος ο οποίος σταμάτησε στους 13 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε 2 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 20 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Νίκου και Κορωνιός, ενώ από τους Carnavaliers ξεχώρισε η προσπάθεια των Πασχαλίδη και Μαρίνη.