40.0%
80.0%
23.5%
15.0%

Ένα εύκολο βράδυ για τους Carnavaliers στο ημίχρονο είχαν 8/14 τρίποντα (40-24).Οι αρκετές απουσίες για τους be the Bee δεν τους έδωσε το δικαίωμα να διεκδικήσουν το ματς. MVP του αγώνα ο Κομμάτας με 18 πόντους, 8ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κομμάτας 3-0 για τους Carnavaliers. Ο Οικονόμου με σουτ το 3-2 για τους Be the Bee. Με ντραιβ ο Καλόγηρος το 5-2 και ο Ιωσηφίδης ισοφάρισε μρ τρίποντο 5-5. Ο Καλόγηρος με ντραιβ, ο Πασχαλίδης με τρίποντο και ο Κομμάτας με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 12-5. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ιωσηφίδης το 12-7 και ο Πασχαλίδης και ο Καραΐσκος με τρίποντα το 18-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-11 με σκόρερ τον Οικονόμου και τον Νικολάου .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κομμάτας με λει-απ το 20-11για τους Carnavaliers. Ο Κουνάδης με ντραιβ το 20-13 για τους Be The Bee. Ο Δεληγιάννης με τρίποντο το 23-13 και ο Βλάχος το 23-15. Ο Δεληγιάννης και ο Σακελλαρίδης Μάνος με τρίποντα και ο Δεληγιάννης με σουτ πέτυχαν το 31-15. Με 1/2 βολές ο Κουνάδης το 31-16 και ο Κομμάτας το 33-16. Τρίποντο ο Κουνάδης 33-19 και ο Πασχαλίδης με σουτ από την γωνιά το 35-19. Ο Ιωσηφίδης με τρίποντο και με σουτ από την γωνιά ο Οικονόμου έγινε το 35-24. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-24 με λει-απ ο Δεληγιάννης και με τρίποντο ο Πασχαλίδης .

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Carnavaliers με σερί 16-0 έγραψαν το 56-24,αρχικά ο Πασχαλίδης με τρίποντο, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Κομμάτας, τρίποντο ο Κομμάτας , ο Πασχαλίδης και ο Δεληγιάννης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σακελλαρίδης Νίκος. Ο Οικονόμου το 56-26 για τους Be the Bee. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δεληγιάννης το 58-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 58-31 με γκολ φάουλ ο Οικονόμου και με 2/2 βολές ο Νικολάου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δεληγιάννης το 60-31 για τους Carnavaliers. Ο Ιωσηφίδης με 4 πόντους του το 60-45 για τους Be the Bee. Με 10-0 σερί έγινε το 70-45,αρχικά ο Κομμάτας με ντραιβ, λει-απ ο Καραΐσκος και ο Καλόγηρος, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραΐσκος και με λει-απ ο Κομμάτας. Ο Βλάχος πέτυχε το 70-37 και το τελικό 72-37 πέτυχε ο Καραΐσκος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δεληγιάννης με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πασχαλίδης με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Οικονόμου με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Ιωσηφίδης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.