23.5%
50.0%
28.2%
43.3%

Με το 11ο ροζ φύλλο έφυγαν στις αποσκευές τους από το κλειστό της Νήαρ Ήστ οι Golden Boys, αφού επικράτησαν στο παιχνίδι με τους Carnavaliers με το τελικό 41-64, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστική της Bronze League. Στο πρώτο ημίχρονο, οι Carnavaliers ήταν πολύ κοντά στο σκορ και μάλιστα είχαν και το προβάδισμα (26-25), όμως στο 2ο μισό της αναμέτρησης, οι Golden Boys ανέβασαν ρυθμό, έχοντας τρομερή ευστοχία, κυρίως πίσω από τα 6.75, χτίζοντας έτσι μία διαφορά ασφαλείας μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ποντικό να ξεκινάει με 5 σερί πόντους για το αρχικό 0-5 και τους Carnavaliers να μειώνουν στον πόντο με 2 δίποντα των Τσουκαρέλλα και Ψιλόπουλο για οτ 4-5 του ματς. Εκεί, ο Χαχάμης Β. με τρίποντο και ο Ρίζος με δίποντο θα διαμορφώσουν το 4-10, με τους Ψιλόπουλο και Τσουκαρέλλα να απαντούν με τον ίδιο τρόπο για το 9-10 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα σερί 4-8 των GB θα γράψει το 13-18 στην αναμέτρηση, με τον Βρύση να μειώνει με δίποντο σε 15-18. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με 2 δίποντα οι Χαχάμης Β. και Ρίζος, για να κλείσουν την περίοδο στο 15-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Τσουκαρέλλας με βολή θα μειώσει σε 16-22, ενώ ο Ποντικός με τρίποντο θα διαμορφώσει το 16-25 στο ματς. Οι Carnavaliers θα βρουν ρυθμό και με 4 πόντους των Βρύση, Θεοχαρίδη και 2 του Ψιλόπουλου, θα κλείσουν το ημίχρονο με ένα προβάδισμα 1 πόντου, με το σκορ στο 26-25 στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, οι GB με ένα πολύ καλό σερί 0-9 από 4 πόντους του Ρίζου, 3 του Ποντικού και 2 του Χαχάμη Α. θα πάρουν το προβάδισμα για το 26-34, ο Ψιλόπουλος με δίποντο θα μειώσει σε 28-34, ενώ με 2 ακόμα τρίπονα και βολή των Ρίζο, Ποντικό και Χαχάμη Β. αντίστοιχα το ματς θα πάει στο 28-41. Με ένα τρίποντο θα μειώσει ο Θεοχαρίδης για το 31-41, ο Χαχάμης Β. με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για το 31-44, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Τσουκαρέλλας για το 33-44 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Θεοχαρίδης θα μειώσει γρήγορα με τρίποντο και δίποντο σε 38-44, όμως ο Ποντικός, ο Ρίζος και ο Κατσούλης με 2 τρίποντα και 1 δίποντο αντίστοιχα θα διαμορφώσουν το 38-52. Εκεί, ο Πασχαλίδης με δικό του τρίποντο θα μειώσει στους 11 για το 41-52, με τους Golden Boys να μην επιτρέπουν άλλο καλάθι, ενώ με 3 τρίποντα, ένα δίποντο και 1 βολή των Χαχάμη Β., Κατσούλη, Ρίζο και Σκλαβενίτη θα διαμορφώσουν το τελικό 41-64.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιάννης Ποντικός ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 17 πόντους, με 10 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 22 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Golden Boys ξεχώρισε επιπλέον ο Ρίζος, με τον Βασίλη Χαχάμη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Τσουκαρέλλας και ο Θεοχαρίδης.