22.9%
75.0%
28.2%
15.2%

Carnavaliers vs Han Yolo 46-43. Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι Carnavaliers βρέθηκαν να προηγούνται με 31-13 στο 3 δεκάλεπτο ,με τους Han Yolo να μειώνουν στον πόντο 44-43(0:19),αλλά στο τέλος χαμογέλασαν οι Carnavaliers με MVP τον Τσουκαρέλλα με 7 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Κακό το πρώτο δεκάλεπτο ,με πολλά άστοχα σουτ  και  το πρώτο καλάθι του αγώνα το πέτυχε ο Πασχαλίδης( ύστερα από 6 λεπτά παιχνιδιού) και μετά ο Κομμάτας με τρίποντο το 5-0 για τους Carnavaliers. Ο Κουτούζος με 2/2 βολές το 5-2 για τους Han Yolo .Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-2 με τρίποντο ο Μυλωνάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καλόγηρος με τρίποντο έκανε το 11-2 για τους Carnavaliers. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παναγόπουλος το 11-4 για τους Han Yolo. Ο Μυλωνάς με λει-απ το 13-4 .Ο Παναγόπουλος με πεταχτάρι και ο Μακρυδάκης με 4 πόντους(με σουτ και με μπομπίτα Ναβάρο)μείωσαν σε 13-10.Με τρίποντο ο Μυλωνάς το 16-10. Ο Μακρυδάκης το 16-12 με νέα μπομπίτα.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σερί 10-0 για το 26-12 με 2 τρίποντα ο Πασχαλίδης, ο Μυλωνάς με coast to coast και με σουτ ο Τσουκαρέλλας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλόγηρος με λει-απ το 28-12 για τους Carnavaliers. Ο Κουτούζος με 1/2 βολές το 28-13 για τους Han Yolo και με νέο τρίποντο ο Καλόγηρος το 31-13.Απάντησε ο Κουτούζος με τρίποντο για το 31-16 .Με σουτ από την γωνία ο Μαρίνης το 33-16.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει με σερί 0-12 για το 33-28 με 2 τρίποντα ο Κουτούζος, 2/2 βολές ο Κυριαζής ,με ντράιβ ο Μακρυδάκης και με σουτ ο Παναγόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κομμάτας το 35-28 για τους Carnavaliers. Ο Μακρυδάκης με τρίποντο το 35-31 για τους Han Yolo. Με σουτ ο Παπανικολάου το 37-31 και ξανά ο Μακρυδάκης με λει-απ το 37-33.Με τρίποντο ο Καλόγηρος και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσουκαρέλλας το 42-33 .Ο Μακρυδάκης με τρίποντο και λει-απ και ο Παναγόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 42-40.Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσουκαρέλλας το 44-40 (0:42). Ο Μακρυδάκης με 1/2 βολές (0:32)και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε (0:19) το 44-43.Το τελικό 46-43 πέτυχαν ο Τσουκαρέλλας με 1/2 βολές (0:08,9)και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ με βολές 1/2 (0:07,7)ο Πασχαλίδης.Στο τελευταίο σουτ ο Παναγόπουλος έχασε την ευκαιρία να στείλε το ματς στην παράταση με άστοχο τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πασχαλίδης με 9 πόντους,9 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γουλιέλμος με 2 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Μακρυδάκης με 19 πόντους,7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.