17.9%
41.7%
44.9%
16.7%

Διαφορετικού χαρακτήρα αναμέτρηση στην Καισαριανή με τους Tsatsoi Kings να θέλουν να κλειδώσουν για τα καλά την 2η θέση, πριν την έναρξη των playoff, ενώ οι Carnavaliers ακόμα παλεύουν για την είσοδό τους σε αυτά. Οι Kings σοβαροί από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης, δεν άφησαν ποτέ τους Carnavaliers να βγάλουν την παραμικρή αντίδραση και τελικά πήραν μία πολύ άνετη επικράτηση με 32-61.

Πιο δυνατό το ξεκίνημα για τους Carnavaliers που μπήκαν ζεστοί με τον Ερτέκογλου και τον Δεληγιάννη να σκοράρουν 5 γρήγορους πόντους. Έπειτα ένα εκκωφαντικό 14-0 από τους Kings, που βρήκαν λίγο πολύ από όλους σκορ, απογειώνει την διαφορά και φέρνει το σκορ στο 5-19. Ο Κομμάτας για τους άτυπα γηπεδούχους θα διαμορφώσει με το καλάθι του το τελικό 7-19.

Οι Ασημάκης και Πάτρας θα ανοίξουν το σκορ για ανεβάσουν κι άλλο την διαφορά (7-23). Το μοναδικό καλάθι των Carnavaliers για αρκετή ώρα στο δεκάλεπτο, από τα χέρια του Παυλίδη, ενώ Πάτρας και Τσέλος αλά Kyrie Irving κάνουν το 9-28. Ο καταιγισμός των Kings συνεχίζεται και τελικά το ημίχρονο κλείνει στο 14-33.

Στα ίδια κυβικά με το υπόλοιπο παιχνίδι τα δρώμενα της 3ης περιόδου, ίσως οι Carnavaliers να πραγματοποίησαν το καλύτερό τους δεκάλεπτο έως τώρα, όμως η διαφορά παραμένει σε υψηλά επίπεδα. Πολύ καλοί για τους Carnavaliers, ενώ από τους Kings οι Λίτσας και Τσέλος. Τελικό δεκαλέπτου 24-44.

Χωρίς σταματημό οι δεύτεροι της κατηγορίας που ξεκινούν την τελευταία περίοδο με ένα πολύ χαλαρό 12-0, για την στρογγυλοποίηση της διαφοράς στους 30 πόντους. Στο ρελαντί οι 2 ομάδες παίζουν για να το χαρούν, το παιχνίδι φυσικά έχει κριθεί και το γνωρίζουν όλοι, με το τελικό σκορ εν τέλει να γράφει 32-61.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τσέλος Κλαύδιος ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Παρασκευόπουλος Κώστας και Ασημάκης Σπύρος, ενώ από τους Carnavaliers ξεχώρισαν οι Δεληγιάννης Γιώργος και Παυλίδης Χρήστος.