29.0%
87.5%
35.9%
23.1%

Οι Τουβλέικερς, αν και στο πρώτο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, στη συνέχεια κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα δικά τους μέτρα, έχτισαν μια διαφορά και πήραν το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό κερδίζοντας τους Clerks με 59-67. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγκουριδάκης με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 τάπες.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι Clerks έκαναν καταπληκτική αρχή, έβαζαν τα πάντα πήραν ένα κεφάλι, οι Τουβλέικερς όμως γρήγορα έδειξαν ζωή και δεν επέτρεψαν στους παίχτες του κόουτς Γράψα να ξεφύγουν. Γρέζης και Ζερμπίνος ξεκίνησαν το ματς με 6-0, ο Χρήστος Μητσόπουλος μείωσε σε 6-3, 11-3 οι Γρέζης και Αβιζιώτης, 11-5 ο Γιαννουλάκης 13-5 ο Αβιζιώτης ξανά, 13-9 ο Ρίκος με ένα καλάθι και δύο βολές, 15-9 ο Μωυσίδης, 15-11 ο Κοσκέρας, 18-11 ο Αβιζιώτης με 3/3 βολές και 18-13 από τον Μητσόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Clerks συνέχισαν σταθερά καλά στην επίθεση, όμως η άμυνα τους έπεσε πάρα πολύ σε απόδοση και αυτό είχε σαν αντίκτυπο η διαφορά να μειωθεί στο καλάθι. Τρίποντο του Ρίζα για το 21-13, 21-22 με ένα 0-9 οι Ρίκος και Γιώργος Μητσόπουλος και Μαρίνος, 27-22 με ένα 6-0 οι Αβιζιώτης και Ρίζας, 27-25 ο Μητσόπουλος, 29-25 ο Αλέξανδρος Αγγελωνίτης, 29-30 οι Χρήστος Μητσόπουλος και Μαρίνος, 31-30 ο Γρέζης, 31-35 οι Γιαννουλάκης, Μητσόπουλος και Ρίκος και απάντηση με 6-0 οι Μωυσίδης και Αλέξανδρος Αγγελωνίτης για το τελικό 37-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς ανέτρεψαν τα ως τότε δεδομένα στο ματς, έδωσαν τον δικό τους ρυθμό και κάνοντας ένα καλό σερί πήραν διψήφια διαφορά. Ο Γιώργος Μητσόπουλος έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για για το 37-39, 40-39 με γκολ φάουλ ο Ρίζας, απάντηση με 0-13 σερί οι Χρήστος Μητσόπουλος, Γιώργος Μητσόπουλος, Κοσκέρας, Ρίκος και Μαρίνος για το 40-52, 42-52 ο Καβούνης, 42-54 με δύο βολές ο Αγκουριδάκης, 46-54 οι Ρίζας και Αβιζιώτης, 46-56 ο Αγκουριδάκης, 48-56 ο Μωυσίδης και 48-57 ο Γιώργος Μητσόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Clerks έπαιξαν στα κόκκινα, έκαναν ότι μπορούσαν για την ανατροπή, όμως οι Τουβλέικερς έδειξαν πως έχουν λύσεις, διαχειριστηκαν τη διαφορά τους και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό. Ο Αγκουριδάκης έβαλε το 48-59, 54-59 οι Γρέζης και Αβιζιώτης, 54-61 ο Κοσκέρας, 56-61 ο Ρίκος, 56-65 οι Μητσόπουλος, Μαρίνος και Ρίκος, 59-65 με τρίποντο ο Αβιζιώτης και 2 βολές από τον Μαρίνο για το τελικό 59-67 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγκουριδάκη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ρίκος, Γιώργος Μητσόπουλος, Χρήστος Μητσόπουλος, Κοσκέρας και Μαρίνος. Για τους Clerks ξεχώρισαν Αβιζιώτης, Γρέζης, Ρίζας και Μωυσίδης.