5.6%
25.0%
34.9%
11.1%

Desperado vs Airball B.C  41-38.Οι Desperado κατάφεραν να πάρουν μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στους μαχητικούς Airball B.C. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια αλλά στο τέλος οι πρώτοι ήταν πιο ψύχραιμοι και κατέκτησαν την νίκη. Mvp του αγώνα ο Μαρκοπουλιώτης με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Οι Desperado ξεκίνησαν ιδανικά το ματς με ένα 7-0. Αρχικά ο Σεφέρης με καλάθι από ντράιβ, με σουτ ο Μαρκοπουλιώτης και  με 1/2 βολές ο Σεφέρης, ο Σαλιμένος και ο Μαρκοπουλιώτης . Ο Παπαδοπούλης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με σουτ ο Ρούσσος μείωσαν οι Airball B.C 7-4. Ο Μαρκοπουλιώτης με ντράιβ πέτυχε το 9-4 και το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή 9-10 με καλάθι ο Καπινιάρης μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Ρούσσος με ντράιβ και με σουτ ο Καπινιάρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο ο Καπινιάρης με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψε το 9-15 για τους Airball B.C. Ο Σαλιμένος με ντράιβ πέτυχε το 11-15 για τους Desperado. Ο Τσάκαλης με σουτ και με coast to coast ο Ζούλης έγραψαν το 11-19. Ο Σεφέρης με 1/2 βολές, ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ και με 1/2 βολές ο Σεφέρης έγινε το 15-19. Από το ζωγραφιστό ο Καραχρήστος έκανε το 15-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 21-21 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σαλιμένος και ο Μαρκοπουλιώτης με 4 πόντους του.

Τρίτο δεκάλεπτο και Παπαδοπούλης με 4 πόντους του πέτυχε το 21-25 για τους Airball B.C. Το ματς ξανά ισόπαλο 25-25 με 4 πόντους από τον Σεφέρη για τους Desperado. Με σουτ ο Ρούσσος το 25-27 και ο Σεφέρης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ έγραψαν το 29-27. Ο Καπινιάρης με 4 πόντους του έκανα το 29-31 και ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ και ο Σεφέρης με 1/2 βολές το 32-31. Ο Ρούσσος με 2/2 βολές το 32-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 33-33 με 1/2 βολές ο Σεφέρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρκοπουλιώτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 1/2 βολές πέτυχε το 36-33 για τους Desperado. Νέα ισοπαλία 36-36 με τρίποντο ο Ρούσσος για τους Airball B.C. Ο Μαρκοπουλιώτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με τρίποντο (1:50)πέτυχε το 41-36. Το τελικό 41-38 πέτυχε με την λήξη του αγώνα ο Κυρούδης με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Σεφέρης με 15 πόντους, 1 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καπινιάρης με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κοψίματα και ο Ρούσσος με 11 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.