26.3%
56.0%
36.2%
21.4%

Οι Μπίρι Μπίρι κέρδισαν τους Drafts με 56-57 για να μείνουν μόνοι πρώτοι στον όμιλό τους, αφού ηττήθηκαν οι L.A.P.D.. Οι Μπίρι Μπίρι ήταν πίσω στο σκορ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, μέχρι και το τελευταίο λεπτό, αλλά δύο βολές του Τάτση και ένα ντράιβ του Μανιάτη τους έδωσαν τη νίκη απέναντι στους Drafts που έπαιξαν πάρα πολύ καλά με τον Ζαχαρόπουλο να κάνει μεγάλο αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Φλούδα να σκοράρει για να ισοφαρίσει ο Μαρκόπουλος. Ο Βουλγαρέλης έβαλε την ομάδα του μπροστά, αλλά Κοσμάς, Τάτσης και Τζανετάκης απάντησαν για το 5-9. Με τον Τουρλούκη και τον Βελαώρα οι Drafts προσπέρασαν ξανά, αλλά οι Μπίρι Μπίρι με τον Τάτση και τον Μικράκη έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 9-17 με 0-9 στο τελευταίο τρίλεπτο.

Στη 2η περίοδο ο Μαρκόπουλος μεγάλωσε τη διαφορά ως το 9-22 φτάνοντας στο 0-14 το σερί της ομάδας του, για να απαντήσει ο Ζαχαρόπουλος. Ο Βελαώρας μείωσε σε 16-22, με τον ίδιο, τον Ζαχαρόπουλο και τον Βουλγαρέλη να σκοράρουν για το 22-24. Ο Μικράκης κράτησε τους Μπίρι Μπίρι μπροστά, αλλά ο Φλούδας έγραψε τρίποντο και ο Ζαχαρόπουλος 3/3 βολές για το 29-26 της ομάδας τους. Ο Βλάχος ισοφάρισε με καλάθι και φάουλ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 32-29 από τον Ζαχαρόπουλο.

Στην επανάληψη ο Μανιάτης μείωσε, με τον Λακαφώση, τον Βελαώρα και τον Ζαχαρόπουλο να φέρνουν τους Drafts στο 39-33. Ο Κοσμάς μείωσε, αλλά ο Λακαφώσης με τον Τουρλούκη απάντησαν για το 43-35, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 43-40 από τον Σπυράκο που κράτησε την ομάδα του εντός αγώνα.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ζαχαρόπουλος μπήκε με 7 πόντους και με ένα καλάθι του Πέτρου οι Drafts έφτασαν ως το 52-44, με Μαρκόπουλο και Κοσμά να απαντούν απ’ την άλλη πλευρά. Ο Κοσμάς με τον Σπυράκο ήταν που έφεραν το ματς στο 52-51, με τον δεύτερο να είναι μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του με 5 ακόμα πόντους. Ο Τουρλούκης κράτησε στο 54-51 μπροστά τους Drafts, αλλά ο Κοσμάς απάντησε με 2/2 βολές. Ο Ζαχαρόπουλος έβαλε δύο δικές του, με τον Μανιάτη στο 1:15 να κάνει ντράιβ για το 56-55. Οι Drafts αστόχησαν, ο Τάτσης είχε 2/2 βολές για το 56-57 και το μοναδικό προβάδισμα της ομάδα του στην επανάληψη, με τους Drafts να αστοχούν στο τέλος στο σουτ νίκης.

Ο Τάτσης είχε 12 πόντους, 16 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 τάπες, ο Κοσμάς 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Σπυράκος 10 πόντους, ο Μαρκόπουλος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Drafts ο Ζαχαρόπουλος είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Βελαώρας 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Τουρλούκης 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα.