7.4%
53.3%
42.5%
13.6%

Drafts vs Τουβλέικερς 41-51.Οι Τουβλέικερς κατέκτησαν την νίκη (τρίτη συνεχόμενη)που τους κρατάει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Πάλεψαν οι Drafts που έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι και το 3 δεκάλεπτο .MVP του αγώνα ο Αγκουριδάκης 4 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με σουτ ο Λειβαδάς 0-2 για τους Τουβλέικερς. Ισοφάρισε 2-2 ο Καούνης με σουτ από το High post για τους Drafts. Ο Μαρίνος με 2 τρίποντα και ο Μητσόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με κάρφωμα και έγραψαν το 2-10.Με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 4 -10 ο Βελαώρας. Ο Λειβαδάς και ο Γιαννουλάκης με σουτ έγραψαν το 4-14.Ο Τουρλούκης με λει-απ το 6-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 6-15 με 1/2 βολές ο Κοσκέρας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αγκουριδάκης και ο Κοσκέρας πέτυχαν το 6-19 για τους Τουβλέικερς. Ο Καούνης με 1/2 βολές το 7-19 για τους Drafts. Με σουτ ο Γιαννουλάκης το 7-21 και ο Βελαώρας με λει-απ το 9-21.Ο Μπαλάσκας με σουτ πέτυχε το 9-23 και ο Ζαχαρόπουλος με 1/3βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τουρλούκης και πέτυχε το 12-23.Ο Καμηνάρης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 12-25 και ο Τουρλούκης με ντραιβ, τρίποντο ο Κολοβός και με σουτ από την γωνιά ο Βελαώρας μείωσαν σε 19-25.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Μητσόπουλος το 19-27 και ο Φλούδας με σουτ από την γωνιά το 21-27.Ο Μαρίνος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή)και με ντραιβ ο Μητσόπουλος πέτυχε το 21-30.Ο Ζαχαρόπουλος με τρίποντο μείωσε 24-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-32 με σουτ ο Γιαννουλάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες εκτός ρυθμού, αρκετά άστοχες και με τον Γιαννουλάκη να σκοράρει με σουτ το 24-34 για τους Τουβλέικερς. Η Άνδρος έτρεξε σερί 7-0 και μείωσαν σε 31-34,αρχικά ο Τουρλούκης σκόραρε από το ζωγραφιστό,με σουτ ο Βελαώρας και με 1/2 βολές και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τουρλούκης.Ο Γιαννουλάκης με σουτ το 31-36 και ο Φλούδας με σουτ από την γωνιά το 33-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-39 με τρίποντο ο Λειβαδάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοσκέρας με 1/2 βολές το 33-40 για τους Τουβλέικερς. Ο Τουρλούκης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 35-40 για τους Drafts. Ο Αγκουριδάκης με ντραιβ, ο Κοσκέρας με 2/2 βολές και ο Γιαννουλάκης με σουτ έγραψαν το 35-46.Ο Τουρλούκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 37-46 και ο Κοσκέρας το 37-48 με σουτ. Ξανά ο Τουρλούκης σκόραρε το 39-48 και ο Καμηνάρης με 1/2 βολές το 39-49.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βελαώρας το 41-49 και το τελικό 41-51 πέτυχε ο Κοσκέρας με 2/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γιαννουλάκης με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μητσόπουλος με 6 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τουρλούκης με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.