20.0%
56.5%
39.6%
29.6%

Drafts vs B.C. Abla 51-75.Επιστροφή στις νίκες για τους Abla παίζοντας ωραίο μπάσκετ πήραν μια διαφορά από την αρχή και την κράτησαν μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, χωρίς οι Drafts να καταφέρουν να αντιδράσουν. Mvp του αγώνα ο Μπελεχάκης με 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους Drafts 2-0 με τον Κολοβό να σκοράρει με σουτ από την γωνιά. Ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνιά ,ο Μακρής νε σουτ και ο Μητσόπουλος με Hook έγραψαν το 2-6. για τους Abla. Ο Λακαφώσης νε ντραιβ μείωσε 4-6 και ο Μητσόπουλος πέτυχε με ντραιβ το 4-8.Ο Βελαώρας με σουτ το 6-8 και ο Μακρής και ο Μητσόπουλος πέτυχαν το 6-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Κολοβός 9-12.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ορνεράκης με τρίποντο έκανε το 9-15 για τους Abla. Απάντησε με τρίποντο ο Τουρλούκης 12-15 για τους Drafts. Σειρά πήρε ο Μπελεχάκης και με τρίποντο του το σκορ έγινε 12-18.Ο Τάγαρης μείωσε 14-18 και ο Μακρής με τρίποντο και ο Ορνεράκης με σουτ από το High post πέτυχαν το 14-23.Ο Τουρλούκης με 1/2 βολές το 15-23 και ο Μπελεχάκης σκόραρε από το low post και με τρίποντο το 15-28.Ο Σπίνος με τρίποντο έκανε το 18-28 και ο Μπελεχάκης ξανά με τρίποντο το 18-31.Ο Βουλγαρέλης με σουτ,ο Πέτρου με γκολ φάουλ και ο Βουλγαρέλης με 1/2 βολές μείωσαν σε 24-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-36,αρχικά σκόραρε με ντραιβ ο Μητσόπουλος, ο Ορνεράκης αξιοποίησε την ασίστ του Εγγλέζου και ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μακρής με 5 πόντους (1τρίποντο)και ο Μητσόπουλος με σουτ πέτυχαν το 24-43 για τους Abla. Οι Drafts μείωσαν 30-43 με καλάθια που πέτυχαν ο Βελαώρας,ο Φλούδας και ο Λακαφώσης .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μακρής το 30-45 και ο Τάγαρης το 32-45 από το ζωγραφιστό. Ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές το 32-46 και ξανά ο Τάγαρης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 34-46.Ο Μακρής με 1/2 βολές το 34-47 και ο Τουρλούκης με με λει-απ το 36-47.Ο Μακρής σκόραρε από το ζωγραφιστό το 36-49 και ο Τουρλούκης με τρίποντο μείωσε σε 39-49.Ο Μητσόπουλος σκόραρε το 39-51 από το ζωγραφιστό και ο Πέτρου με 1/2 βολές το 40-51.Ο Ορνεράκης με 1/2 βολές το 40-52 και ο Τάγαρης με 2/2 βολές το 42-52.Ο Ορνεράκης με 2/2 βολές έκανε το 42-54 και το δεκάλεπτο τελείωσε 44-54 με 2/2 βολές ο Τάγαρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Abla με 6 πόντους του Μητσόπουλου έγραψε το 44-60.Ο Βουλγαρέλης με σουτ μείωσε 46-60 για τους Drafts. Ο Εγγλέζος με 2/2 βολές και ο Μπελεχάκης με τρίποντο το σκορ έγινε 46-65.Ο Τάγαρης με 1/2 βολές το 47-65 και ο Σωτηρόπουλος από το ζωγραφιστό το 47-67.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λακαφώσης το 49-67 και ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό έκανε το 49-70.Ο Τάγαρης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 51-70 και το τελικό 51-75 πέτυχαν ο Μακρής με 1/2 βολές, τρίποντο ο Μπελεχάκης και με 1/2 βολές ο Μακρής.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μητσόπουλος με 23 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μακρής με 19 πόντους, 18 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τάγαρης με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.