17.6%
70.0%
40.4%
14.3%

Drafts vs Desperado 54-69.Οι Desperado δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στους Drafts και πήραν τη νίκη έχοντας εξ αρχής το προβάδισα .Mvp του αγώνα ο Κρητικός με 18 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με κλέψιμο και λει-απ ο Σεφέρης και ο Μαρκοπουλιώτης με 1/2 βολές και με λει-απ το 0-5 για τους Desperado. Ο Βουλγαρέλης με τρίποντο το 3-5 για τους Drafts. Ο Εμμανουηλίδης με 1-1 βολή (τεχνική ποινή)Το 3-6 και ο Φλούδας με σουτ από την γωνιά το 5-6.Τρίποντο ο Καραλής το 5-9 και ο Φλούδας με νέο σουτ από την γωνιά το 7-9.Απάντησε ο Σεφέρης με σουτ από την γωνιά και με 1/2 βολές το 7-12 και ο Βελαώρας με σουτ από το High post το 9-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-17 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαρκοπουλιώτης και ο Σεφέρης με τρίποντο.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πέτρου με 2/2 βολές μείωσε 11-17 για τους Drafts. Από το High post ο Μαρκοπουλιώτης το 11-19 για τους Desperado. Ο Τουρλούκης από το ζωγραφιστό το 13-19 και ο Σεφέρης με 1/3 βολές το 13-20.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καούνης το 15-20 και ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ από το High post το 15-22.Ο Λακαφώσης με σουτ πέτυχε το 17-22 και ο Κρητικός από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικά ριμπάουντ σκόραραν ο Δερμιτζιώτης 2 πόντους και ο Κρητικός 4 πόντους για να γίνει το 17-30.Ο Βελαώρας με σουτ και ο Πέτρου με 1/2 βολές το 20-30 και ο Σεφέρης με 2/2 βολές το 20-32.Ο Πέτρου με 1/2 βολές το 21-32 και ο Μαρκοπουλιώτης με γκολ φάουλ και ο Κρητικός το καλάθι από το ζωγραφιστό και το σκορ έγινε το 21-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-37 με σουτ από την γωνιά ο Φλούδας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο και ο Φλούδας με νέο σουτ από την γωνιά πέτυχε το 25-37 για τους Drafts. Ο Σεφέρης με λει-απ πέτυχε το 25-39 για τους Desperado. Από το ζωγραφιστό ο Τουρλούκης και με σουτ ο Καούνης το σκορ έγινε το 29-39.Ο Εμμανουηλίδης με τρίποντο το 29-42 και ο Βελαώρας από το ζωγραφιστό και ο Τουρλούκης με τρίποντο μείωσαν σε 34-42.Ο Σεφέρης έκανε το 34-44 και ο Τουρλούκης από το ζωγραφιστό το 36-44. Ο Καραλής από την γωνιά πέτυχε το 36-46 και ο Βελαώρας με δύσκολο σουτ το 38-46.Ο Πουσπουρίκας με γκολ φάουλ το 38-49 και ο Τουρλούκης με 1/2 βολές το 39-49.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές το 39-50 και ο Λακαφώσης με 2/2 βολές το 41 -50.Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-54 με καλάθι από ντραιβ ο Σεφέρης και με 2/2 βολές ο Κρητικός.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κρητικός από το ζωγραφιστό πέτυχε το 41-56 για τους Desperado. Ο Λακαφώσης με τρίποντο και coast to coast μείωσε σε 46-56 για τους Drafts. Ο Σεφέρης με λει-απ, γκολ φάουλ ο Δερμιτζιώτης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κρητικός το σκορ έγινε το 46-63 .Ο Βελαώρας με 2/2 βολές το 48-63 και ο Κρητικός με 4 πόντους από το ζωγραφιστό το 48-67.Ο Φλούδας με λει-απ και με floater ο Λακαφώσης έγινε το 52-67 και ο Σεφέρης με 2/2 βολές το 52-69. Το τελικό 54-69 πέτυχε ο Πέτρου με καλάθι από το ζωγραφιστό.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαρκοπουλιώτης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Σεφέρης με 22πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τουρλούκης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1κόψιμο και ο Λακαφώσης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ.