22.7%
64.3%
48.9%
22.2%

Στο κλειστό του Βενέτη πραγματοποιήθηκε το πρώτο παιχνίδι για τα playoffs του jumpball ανάμεσα στους Paranormal I. και τους Drafts με τους πρώτους να επιβάλλουν από νωρίς τον ρυθμό τους και τελικά να φτάνουν σε μια εύκολη νίκη με 74-56 έχοντας 4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις διαθέσεις τους με τους γηπεδούχους να χτυπάνε όσο μπορούν απ το ζωγραφιστό με το Βολακάκη και πήραν και διαφορά 11 πόντων για το 19-8 με καλάθι του Παπαδάκη πριν ο Τσιώκης με τρίποντο κλείσει το δεκάλεπτο στο 19-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και πόλυ η διαφορά ήταν σταθερά πάνω απ τους 10 πόντους με τον Παπαδάκη να βοηθάει πολύ στο σκοράρισμα για τους Paranormal και τον Φέτση με τον Τουρλούκη απ την άλλη να προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα τους κοντά στο σκορ και να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το σκορ στο 37-29.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η κατάσταση του αγώνα δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους αργά αλλά σταθερά να αυξάνουν την διαφορά συνεχώς με τον Βολακάκη και τον Χρυσαφιάδη να σκοράρουν και να πηγαίνουν για πρώτη φορα στο +18 και το 59-41 που ήταν και το σκορ της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα έδειχναν πως αν δεν άλλαζε κάτι δραματικά στη ροή του αγώνα το ματς θα ήταν ένα υγιεινός περίπατος για τους Paranormal όπως και έγινε οι Drafts άρχισαν να σκέφτονται ήδη το επόμενο παιχνίδι και η διαφορά για πρώτη φορά πήγε πάνω απο 20 με το Γιαννακόπουλο για το 64-43 το μόνο που καράφεραν οι Drafts με τις προσπάθειες του Τουρλούκη ήταν να κατεβάσουν τη διαφορά κάτω απο 20 με το τελικό 74-56 να φαντάζει δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα.

Απ τους νικητές ο Βολακάκης είχε 24 πόντους ο Ρίκος είχε 15 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Παπαδάκής είχε 15 πόντους και ο Χρυσαφιάδης 12 πόντους.Για τους Drafts ο Τουρλούκης είχε 16 πόντους και ο Σιώκης πρόσθεσε άλλους 9 πόντους.