20.8%
46.7%
26.2%
25.0%

Έπειτα από μία πολύ κλειστή αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων, οι Error 404 ήταν εκείνοι που τελικά πανηγύρισαν τη νίκη με 49-41, απέναντι στους μαχητικούς Ρούκουnets, για το 2ο παιχνίδι της μεταξύ τους σειράς. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ μέχρι και τα τέλη του 3ου δεκαλέπτου, όμως στην 4η περίοδο, οι Error 404 ήταν λίγο πιό εύστοχοι και έτσι κατάφεραν να πάρουν το 2ο ροζ φύλλο στη σειρά και παράλληλα και το εισιτήριο που τους οδηγεί στο Final 4 του θεσμού.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Γαλάτη να ανοίγει το σκορ με βολή και τους Ρούκουnets να μπαίνουν στο ματς με ένα σερί 2-7, έπειτα από 5 πόντους του Γανέλη και 2 του Μασούρα για το 3-7 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Καρακατσάνης με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα μείωσε στο καλάθι και το 5-7, ο Γανέλης με γκολ-φάουλ θα κάνει το 5-10, ενώ ο Καρακατσάνης ξανά με δίποντο στο ζωγραφιστό, θα μειώσει στους 3 πόντους και το 7-10 του ματς. Με 2 απανωτά δίποντα από τον Μασούρα και τον Γανέλη, οι Ρούκουnets έκαναν το 7-14, ο Καρακατσάνης με νέο καλάθι μείωσε στο 9-14, ενώ το δεκάλεπτο σφράγισε με νέο δίποντο ο Μασούρας, για το 9-16 των Ρούκουnets στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, o Χασαπόπουλος με τρίποντο θα μειώσει στους 4 για το 12-16, ο Μασούρας με δίποντο θα γράψει το 12-18, ενώ ο Χασαπόπουλος ξανά με τρίποντο, θα μειώσει ακόμα περισότερο τη διαφορά για το 15-18 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα νέο καλάθι του Μασούρα θα κάνει το 15-20 για τους Ρούκουnets, οι Error 404 θα περάσουν μπροστά με 2 τρίποντα του Χασαπόπουλου και του Μωυσίδη, αλλά και διποντο του Γαλάτη για το 23-20, ενώ το ματς θα φέρει στα ίσα ένα τρίποντο του Μασούρα για την ισοφάριση και το 23-23 του παιχνιδιού.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Λιβανός με 2/2 βολές θα δώσει το προβάδισμα στους Ρούκουnets για το 23-25, ο Χασαπόπουλος με ένα πάρα πολύ δύσκολο καλάθι θα ισοφαρίσει στο 25-25, ενώ ο Τζουρτός με τρίποντο και ο Λιβανός με δίποντο, θα γράψουν το 25-30. Στη συνέχεια, ο Ζερμπίνος με δίποντο θα μειώσει στο 27-30, όμως ένα νέο σερί 2-6 από τρίποντο του Τζουρτού, βολή του Λιβανού και δίποντο του Μασούρα, θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 7 πόντους και το 29-36 για τους Ρούκουnets. Το 3ο δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Error 404 που θα ισοφαρίσουν στο 36-36 έπειτα από γκολ-φάουλ του Καρακατσάνη και 2 δίποντα των Πιπερίδη και Μωυσίδη.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καρακατσάνης και ο Γαλάτης με 2 συνεχόμενα δίποντα θα κάνουν το 40-36 για τους Error 404, ο Μασούρας με ένα δύσκολο σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει στο καλάθι και το 40-38, ενώ ο Μωυσίδης με τρίποντο, ο Χασαπόπουλος με 2/2 βολές και ο Γαλάτης με δίποντο θα κάνουν το 47-38 για την ομάδα των Error 404. Στη συνέχεια, ο Τζουρτός και ο Μεγάλος με 3/4 βολές θα μειώσουν στο 47-41, ενώ ο Καρακατσάνης με 2 εύστοχες βολές, σφράγισε το ματς στο τελικό 49-41, για τη νίκη – πρόκριση των Error 404.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Αντώνης Καρακατσάνης ο οποίος σταμάτησε στους 15 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 2 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 21 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Χασαπόπουλος και Ζερμπίνος, ενώ από τους Ρούκουnets ξεχώρισε η προσπάθεια των Γανέλη και Τζουρτό.