18.8%
42.9%
37.5%
19.2%

Οι Error 404, αν και ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού δεν κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας, όμως αυτό δεν τους στοίχισε καθώς στο τέλος παρέμειναν ψύχραιμοι και πήραν τη νίκη με 51-54 κόντρα στους Ballarhinos. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Γαλάτης με 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Ζήσης και Γιοβάνης ξεκίνησαν το ματς με 5-0 για τους Ballarhinos, οι Ζερμπίνος, Φιλιόπουλος Σταυρόπουλος, Μωυσίδης και Γαλάτης απάντησαν με 0-13 σερί και έβαλαν μπροστά τους Error 404 με 5-13, με τους Γιοβάνη και Καζαφέρη να απαντούν με ένα καλάθι ο καθένας για το τελικό 9-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαλάτης έβαλε καλάθι για το 9-15, οι Ρούμπας και Γιοβάνης μείωσαν σε 13-15, 13-17 με καλάθι του Μπαλάση, 16-17 με τρίποντη απάντηση του Γιοβάνη, 16-19 ο Φιλιόπουλος, 20-19 οι Ιατρού και Αζάρ με ένα καλάθι ο καθένας, 20-23 οι Φουρνάρης και Φιλιόπουλος, 29-23 με 9-0 σερί οι Ιατρού, Αζάρ, Γαλάνης και Γιοβάνης και καλάθι από τον Σταυρόπουλο για το τελικό 29-25 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Γαλάτης και Σταυρόπουλος ξεκίνησαν με 0-8 σερί και πέρασαν μπροστά με 29-33, 30-33 με μια βολή του Αζάρ, 30-40 με ένα τρίποντο του Σταυρόπουλου και με τους Μπαλάση και Γαλάτη να βάζουν από ένα καλάθι, 37-40 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Γαλάνης και Γιοβάνης και καλάθι του Φιλιόπουλου για το τελικό 37-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Πλινθίδης Γαλάνης και Αζάρ ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 42-42, 42-47 οι Μωυσίδης και Γαλάτης, 50-47 με 8-0 οι Ιατρού και Ρούμπας, 50-49 με νέο καλάθι του Γαλάτη, 51-49 με μια βολή του Γιοβάνη και τρομερό φινάλε με 0-5 σερί οι Ζερμπίνος, Φιλιόπουλος και Σταυρόπουλος για να δώσουν τη νίκη στους Error 404 με 51-54.

Για τους Error 404, πέρα από τον Γαλάτη, φοβερό ματς έκανε και ο Φιλιόπουλος με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Ballarhinos ξεχώρισε ο Γιοβάνης με 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.