38.9%
47.1%
28.3%
5.0%

Παράσταση για έναν το παιχνίδι των Error 404, απέναντι στους πρωτοπόρους Pimps και αυτό υπέρ του «αουτσάιντερ» που όπως απέδειξε μόνο τον συγκεκριμένο τίτλο δεν πρέπει να δίνεται στην ομάδα τους, όποιος και να είναι ο αντίπαλος. Από την αρχή μέχρι το τέλος, με το μαχαίρι στα δόντια και με την απερίγραπτη όρεξη τους για το παιχνίδι πήραν την νίκη με το εμφατικό 79-36!

Εκρηκτικό ξεκίνημα για τους «κόκκινους», που με τους Μασούρα που άνοιξε λογαριασμό συνολικά στο παιχνίδι, τον Μπούρα και τον Μαραγιάννγη έκαναν από νωρίς το 10-2 υπέρ τους. 4-0 σερί για τους Pimps από τον Μητρόπουλο και απάντηση του Μωυσίδη. Μητρόπουλος ξανά κι έπειτα Κουφόπουλος για το 12-10. Τελικό σκορ δεκαλέπτου 15-10, μετά το καλάθι του Φουρνάρη.

Στα ίσα το παιχνίδι, από τους Κουφόπουλο και Μητρόπουλο και το σκορ στο 15-15. Κάπου εκεί ξεκίνησε η παράσταση για τους Error, ενώ για τους Pimps ο μόνος διασωθέν ήταν ο Μητρόπουλος. Φανταστικοί από την άλλη μεριά οι Μπούρας, Φουρνάρης, Μαραγιάννης και Μασούρας. Το ημίχρονο θα κλείσει με την διαφορά στους 15 και το σκορ 35-20.

Ενώ οι Pimps ήθελαν να αντιδράσουν, δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο οι αντίπαλοι τους, που από νωρίς ανέβασαν την διαφορά στους 27 πόντους, μετά από το σερί των Μαραγιάννη, Μασούρα, Φουρνάρη και Μπούρα. Επιτέλους σκορ με βολές από τον Μητρόπουλο και εκ νέου σερί 9 αυτή την φορά πόντων από τους Error. Τελικό δεκαλέπτου 58-26.

Περισσότερο διαδικαστικό θα έλεγε κανείς το τελευταίο δεκάλεπτο, τόσο από την διαφορά, όσο και από την εικόνα των δύο ομάδων. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 44 πόντους λίγο πριν το τέλος. Τελικό σκορ παιχνιδιού 79-36.

Παρόλο που λίγο πολύ όλοι οι παίκτες βρέθηκαν σε πολύ καλή κατάσταση, ξεχώρισε ο Ερμής Μασούρας που μέτρησε 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα.