31.8%
59.4%
31.3%
53.8%

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, οι Tsatsoi Kings που δεν ξεκίνησαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, ανεβαίνοντας στο 9-2 του βαθμολογικού πίνακα, στην πρώτη αγωνιστική του 2ου γύρου. Οι Error 404, ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς, έχοντας ένα πολύ καλό προβάδισμα μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα του 3ου δεκαλέπτου, όπου οι Tsatsoi Kings με το επί μέρους 8-23, πήραν για πρώτη φορά προβάδισμα στην αναμέτρηση. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες πήγαιναν αγκαζέ, με τους Error 404 να έχουν προβάδισμα 5 πόντων στα τελευταία 2 λεπτά του παιχνιδιού. Εκεί, οι Tsatsoi Kings με τρομερά καλάθια αλλά και πολύ δυνατή άμυνα, μπήκαν ξανά σε θέση οδηγού, φτάνοντας τελικά στη νίκη με το τελικό 68-70.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μωυσίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το αρχικό 2-0, ο Κελεπούρης με δικό του καλάθι ισοφάρισε στο 2-2, ενώ ένα σερί 9-1 από τους Error 404, με 4 δίποντα των Μαραγιάννη, Ραπανάκη, Μπούρα, Μωυσίδη, αλλά και βολή του πρώτου, διαμόρφωσαν το 11-3 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα εύστοχο τρίποντο του Κελεπούρη έγραψε το 11-6, ο Μπούρας με καλάθι στη ρακέτα έκανε το 13-6, ενώ ένα μίνι σερί 2-6 των Tsatsoi Kings με 3 δίποντα των Πελεκούδα, Κελεπούρη και Παπαδόπουλο, μείωσε στους 3 πόντους και το 15-12 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Καντακίδης με τρίποντο θα κάνει το 18-12, ο Κελεπούρης με εύστοχη βολή το 18-13 και ο Μωυσίδης με 5 απανωτούς πόντους, διαμόρφωσε το 23-13 του ματς, στέλνοντας για πρώτη φορά τη διαφορά στους 10 πόντους. Το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δίποντο ο Παρασκευόπουλος, ρίχνοντας τη διαφορά στους 8 και το 23-15 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ένα δίποντο από τον Μπούρα έκανε το 25-15 των Error 404, ο Παπαδάκης με τρίποντο μείωσε στο 25-18, ενώ ένα γκολ-φάουλ του Καντακίδη και ένα τρίποντο του Μωυσίδη, άνοιξε την ψαλίδα της διαφοράς των Error 404 στους 13 πόντους και το 31-18 του ματς. Στη συνέχεια, 3 βολές από τους Πελεκούδα και Παρασκευόπουλο μείωσαν στους 10 και το 31-21, ο Μωυσίδης με τρίποντο και ο Φουρνάρης με δύσκολο σουτ μέσης απόστασης έκαναν το 36-21, ενώ ένα καλάθι του Πελεκούδα, έγραψε το 36-23 του ματς. Με ένα τρίποντο του Φουρνάρη, οι Error 404 έκαναν το 39-23 του παιχνιδιού, οι Tsatsoi Kings με 5 βολές του Κελεπούρη μείωσαν στο 39-28, ενώ ένα δίποντο από τον Μπούρα, έκανε το 41-28 του ματς. Εκεί, με βολή του Πάτρα, οι Tsatsoi μείωσαν στο 41-29, ο Ραπανάκης με όμορφο αριστερό lay up έκανε το 43-29, ενώ ο Πελεκούδας απάντησε άμεσα με τον ίδιο τρόπο, γράφοντας έτσι το 43-31 της αναμέτρησης. Με ένα τρίποντο από τον Καντακίδη, οι Error 404 έγραψαν το 46-31, ο Κελεπούρης με δύσκολο καλάθι στην αντίπαλη ρακέτα μείωσε στο 46-33, ενώ το πρώτο ημίχρονο, σφράγισε ο Μωυσίδης, με το σκορ στο 47-33 για την ανάπαυλα.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Tsatsoi Kings με 7 σερί πόντους από 2 δίποντα του Κελεπούρη και τρίποντο του Πάτρα μείωσαν στους 7 πόντους και το 47-40, ο Μωυσίδης με δίποντο έκανε το 49-40, όμως ο Πελεκούδας με 2 βολές και τρίποντο, κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στους 4 πόντους και το 49-45 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια ένα δίποντο από τον Ζερμπίνο, έκανε το 51-45, ο Κελεπούρης με δίποντο μείωσε γρήγορα στο 51-47, ενώ με 1 βολή του Μαραγιάννη, οι Error 404, διαμόρφωσαν το 52-47 του ματς. Εκεί, ο Παρασκευόπουλος με 2/2 βολές θα κάνει το 52-49, ο Φουρνάρης με τρίποντο το 55-49, με τους Tsatsoi Kings να παίρνουν το προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς, ύστερα από δίποντο του Κελεπούρη και 5 συνεχόμενους πόντους του Παπαδόπουλου από τρίποντο και δίποντο για το 55-56 της τρίτης περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μπούρας με δίποντο έκανε το 57-56 των Error 404, ο Παπαδάκης με τρίποντο κορυφής απάντησε για το 57-59 των Tsatsoi Kings, ενώ ένα δίποντο του Ζερμπίνου και 1 βολή του Μωυσίδη, έδωσαν προβάδισμα ξανά στους Error 404, με το σκορ να γράφει πλέον 60-59. Στη συνέχεια, ο Κελεπούρης με νέο δίποντο έβαλε σε θέση οδηγού τους Tsatsoi Kings με το σκορ στο 60-61, οι Error 404, βρήκαν λύσεις επιθετικά και με 3 δίποντα των Μπούρα, Ζερμπίνο και Μαραγιάννη, πέρασαν μπροστά στο σκορ και έγραψαν έτσι το 66-61 του ματς. Εκεί, οι Tsatsoi Kings με 2 βολές και τρίποντο του Παπαδόπουλου, δίποντο του Πελεκούδα και βολή του Κελεπούρη πέρασαν μπροστά στα τελευταία λεπτά για το 66-69, οι Error 404 στα τελευταία 7 δευτερόλεπτα ευστόχησαν σε δίποντο στο ζωγραφιστό από τον Μαραγιάννη για το 68-69, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με βολή ο Παρασκευόπουλος για το τελικό 68-70.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Παναγιώτης Κελεπούρης ο οποίος σημείωσε 26 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 21 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 34 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Παρασκευόπουλος και Παπαδόπουλος, ενώ από τους Error 404 ξεχώρισαν οι Μπούρας και Μωυσίδης.