34.4%
44.4%
37.2%
23.1%

Την πρωτιά κατάφεραν να διατηρήσουν οι Glory Road μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής του Summer, αφού παρέμειναν αήττητοι, επικρατώντας με 71-54 απέναντι στους ελλιπείς παίκτες του Αστέρα Ευελπίδων. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο πρώτο ημίχρονο όπου οι Glory Road είχαν ένα μικρό προβάδισμα (28-27), όμως η διαφορά την ομάδας του coach Ζώρζου ανέβηκε, όταν στο 3ο δεκάλεπτο η απόδοση των παικτών του σε άμυνα και επίθεση ήταν στα μέγιστα επίπεδα. Το επί μέρους 21-8, πήγε το ματς στους 14 πόντους, όμως ο Αστέρας δεν παράτησε ποτέ το ματς, αντέδρασε στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλεπτου και μείωσε μέχρι και τους 5 πόντους (51-46). Στη συνέχεια, οι Glory Road, βρήκαν ξανά τον ρυθμό τους, πάτησαν γκάζι και δεν κοίταξαν ποτέ ξανά πίσω για να φύγουν με το 3ο ροζ φύλλο τους για τη φετινή Division 2.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σεϊμένη Γ. να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το 3-0, ο Μαγκώνης με δίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 3-2, ενώ ο Σεϊμένης Γ., με δίποντο αυτή τη φορά, θα γράψει το 5-2 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Μαγκώνης με δικό του καλάθι θα μειώσει ξανά στον πόντο για το 5-4, ο Σεϊμένης θα γράψει το 7-4 με δικό του καλάθι, ενώ ένα σερί 3-9 του Αστέρα Ευελπίδων από 4 πόντους του Μαγκώνη και 5 του Παπαδόπουλου, θα διαμορφώσουν το 10-13 στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Χαρτοκόλλης με εύστοχο τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 6 πόντους για το 10-16, οι Glory Road θα μειώσουν με 2 δίποντα των Καλλιτσάντση και Σεϊμένη Γ. για το 14-16, ενώ ένα νέο τρίποντο του Αστέρα, από τον Παπαδόπουλο αυτή τη φορά, θα ανοίξει τη διαφορά στους 5 πόντους και το 14-19 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Σεϊμένης Γ. με ακόμα ένα καλάθι θα μειώσει στους 3 και το 16-19, ο Παπαδόπουλος και ο Χαρτοκόλλης με 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το 16-23, ενώ οι Glory Road θα περάσουν μπροστά με ένα σερί 10-2, έπειτα από 6 πόντους του Σεϊμένη Γ., 2 βολές του Μανωλιάδη και δίποντο του Σιφναίου για το 26-25 του ματς. Με δίποντο, ο Μαγκώνης θα βάλει ξανά μπροστά τον Αστέρα με το σκορ στο 26-27, όμως ο Χαμντάν Σ. με δικό του καλάθι, θα στείλει τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια με προβάδισμα για τους Glory Road, με τον πίνακα να γράφει 28-27.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Σιφναίος θα ανοίξει το ματς στους 3 με δίποντο για το 30-27, ο Μαγκώνης με βολή θα μειώσει στους 2 για το 30-28, ενώ 2 απανωτά τρίποντα των Χαμντάν Σ. και Σεϊμένη Γ., 2 δίποντα των Σιφναίο και Μανωλιάδη, αλλά και ακόμα ένα τρίποντο του Τσανάκα, θα στείλουν τη διαφορά στους 15 πόντους και το 43-28 του ματς. Στη συνέχεια, ο Αστέρας θα αντιδράσει με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα από τον Παπαδόπουλο για το 43-30, ο Χαμντάν Σ. με τρίποντο θα κάνει το 46-30, με τον Μαγκώνη να μειώνει με όμορφο δίποντο στο 46-32 της αναμέτρησης. Ένα νέο τρίποντο του Μανωλιάδη για τους Glory Road θα γράψει το 49-32, ενώ την περίοδο θα σφραγίσει με δικό του σουτ πίσω από τα 6.75 ο Χαρτοκόλλης, μειώνοντας τη διαφορά στους 14 και το 49-35 του 3ου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Παπαδόπουλος με 2 δίποντα θα μειώσει τη διαφορά στους 10 πόντους και το 49-39, ο Σεϊμένης Γ. με 2/2 βολές θα σκοράρει και θα κάνει το 51-39, όμως οι παίκτες του Αστέρα, βρήκαν την ψυχολογία και μείωσαν ακόμα περισσότερο, έπειτα από τρίποντο του Χαρτοκόλλη και 4 πόντους του Παπαδόπουλου από 2 βολές και δίποντο για το 51-46 του ματς. Με ένα τρίποντο, ο Μανωλιάδης θα βάλει το πρώτο σουτ εντός πεδιάς για τους Glory Road στο 4ο δεκάλεπτο και θα κάνει το 54-46, ο Μαγκώνης θα μειώσει με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα για το 54-48, όμως 2 τρίποντα του Σιφναίου και δίποντο του Τσανάκα, θα γράψουν το 62-48 του παιχνιδιού για την ομάδα του coach Ζώρζου. Στη συνέχεια, ο Αστέρας Ευελπίδων θα κάνει το 66-54 με τρίποντο του Χαρτοκόλλη, ενώ το ματς θα σφραγίσουν με 2 βολές ο Μανωλιάδης και τρίποντο ο Σαχτούρης για το τελικό 71-54.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιάννης Σεϊμένης ο οποίος σημείωσε 22 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 26 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μανωλιάδης και Σιφναίος, ενώ από τον Αστέρα Ευελπίδων ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος και Μαγκώνης.