45.7%
66.7%
56.3%
27.3%

Σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, οι Glory Road κατάφεραν να πάρουν μία μεγάλη νίκη απέναντι στους Reapers με το τελικό 94-90 να αντικατοπτρίζει πλήρως τη συνολική εικόνα του ματς. Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι σε όλο το παιχνίδι, με τους νικητές να παίρνουν μία οριακή διαφορά στο τέλος και με τον χρόνο να πιέζει τους Reapers, το ροζ φύλλο θα καταλήξει στα χέρι των Glory Road, που θα επιστρέψουν στις νίκες έπειτα από 3 αρνητική αποτελέσματα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Glory Road να πατούν πολύ δυναμικά στο παρκέ με ένα πολύ γρηγορο 13-2 στα πρώτα 3 λεπτά της αναμέτρησης, ενώ οι Reapers θα αργήσουν να βρουν ρυθμό, όμως θα καταφέρουν να ισοφαρίσουν βρίσκοντας λύσεις από 4 πόντους του Χούσου, 3 του Πουμπουρίδη και 2 των Καντιώτη και Βερώνη για το 13-13 του παιχνιδιού. Εκεί, οι Glory Road με 2 τρίποντα των Μανωλιάδη και Χαμντάν Σ. θα διαμορφώσουν το 19-13, όμως πολύ γρήγορα, οι Reapers, με τρίποντο και βολή του Καντιώτη θα μειώσουν το ματς στην κατοχή για το 19-17. Με βολή και δίποντο των Σεϊμένη Γ. και Σιφναίο αντίστοιχα, οι Glory Road θα γράψουν το 22-17, ο Κρινής στο transition θα μειώσει με δίποντο σε 22-19, ενώ ο Σεϊμένης Γ. με ένα τρίποντο από τα 8 μέτρα θα ανοίξει τη διαφορά στους 6 πόντους, κλείνοντας παράλληλα το δεκάλεπτο στο 25-19 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Πουμπουρίδης με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα θα μειώσει σε 25-21, ο Μανωλιάδης με τρίποντο θα κάνει το 28-21, ενώ οι Reapers με ένα σερί 2-8 θα μειώσουν στον πόντο με το σκορ στο 30-29. Στη συνέχεια, 2 δίποντα των Βαλτινό και Σεϊμένη Γ. θα γράψουν το 34-29 στο ματς, με τον Καντιώτη να μειώνει με τρίποντο κορυφής σε 34-32. Εκεί, ο Μανωλιάδης με δίποντο αυτή τη φορά θα κάνει το 36-32, με τους Reapers να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με ένα σερί 3-8 για να κάνουν το 39-40 και τον Σιφναίο να απαντά με δικό του τρίποντο και να δίνει προβάδισμα ξανά στους Glory Road με το σκορ στο 42-40. Με ένα όμορφο δίποντο από την base line θα απαντήσει ο Μανωλίτσης για να συμπληρώσει ακόμα ένα δίποντο ο Βερώνης για το 42-44 των Reapers, ο Σεϊμένης Γ. με τρίποντο θα κάνει το 45-44 για τους Glory, ενώ ο Καντιώτης θα σφραγίσει το πρώτο ημίχρονο με δίποντο για το 45-46 των Reapers.

Στην επανάληψη, οι Reapers με δίποντο του Μανωλίτση θα κάνουν το 45-48, για να απαντήσει ο Σεϊμένης Γ. με 2 δίποντο και να δώσει το προβάδισμα στους Glory Road με το σκορ στο 49-48. Εκεί, ο Χούσος με δύσκολο σουτ στη λήξη της επίθεσης θα κάνει το 49-50, ο Σιφναίος και αυτός με καλάθι μέσης απόστασης θα απαντήσει για το 51-50, ενώ ο Καντιώτης θα δώσει και πάλι προβάδισμα στους Reapers με το σκορ στο 51-52. Στη συνέχεια, 2/2 βολές του Σεϊμένη Γ. θα γράψουν το 53-52, ενώ οι Reapers με ένα σερί 3-7 θα πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ για το 56-59 τους ματς. Οι Glory Road θα περάσουν μπροστά έπειτα από 2 δίποντα των Σιφναίο και Σεϊμένη Γ. για το 60-59, οι Reapers θα απαντήσουν με εύστοχο ζευγάρι βολών του Καντιώτη για το 60-61, με τον Μανωλιάδη να βάζει ακόμα ένα τρίποντο και να διαμορφώνει το 63-61 για τους Glory Road. Εκεί, ένα καλάθι και μία βολή του Σαπέρα θα δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους Reapers για το 63-64, ο Σεϊμένης Γ. με ένα μεγάλο τρίποντο θα απαντήσει για το 66-64, με τον Καντιώτη να βάζει ένα δύσκολο καλάθι έπειτα από drive για την ισοφάριση και το 66-66. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει στη λήξη με ένα πολύ δύσκολο σουτ από τα 6,5 μέτρα ο Σεϊμένης Γ. για να κλείσει την περίοδο στο 68-66.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πουμπουρίδης θα ισοφαρίσει με δύσκολο δίποντο μέσα στην ρακέτα για το 68-68, με τον Σιφναίο να βάζει ακόμα ένα τρίποντο για τους Glory Road και να διαμορφώνει στο 71-68 για την ομάδα του. Εκεί, οι Reapers θα βρουν σκορ από τρίποντο-απάντηση του Χούσου και δίποντο στο transition του Καντιώτη που θα κάνουν το 71-73, ενώ ο Χαμντάν Σ. με 5 σερί πόντους από 2/2 βολές και τρίποντο στην ίδια κατοχή θα δώσει το προβάδισμα στους Glory Road, με το σκορ στο 76-73. Στη συνέχεια, ο Μανωλίτσης και ο Καντιώτης με 2/3 βολές θα μειώσουν σε 76-75, ο Σεϊμένης Γ. με ένα τρομερό γκολ-φάουλ θα ανοίξει τη διαφορά στους 4 πόντους για το 79-75, ενώ ο Κρινής με 2/2 βολές θα μειώσει στην 1 κατοχή για το 79-77. Οι Glory Road με δίποντο του Σεϊμένη Γ. θα κάνουν το 81-77, οι Reapers με 3/3 βολές των Μανωλίτση και Καντιώτη θα μειώσουν στον πόντο, όμως ο Σεϊμένης Γ. με 2 απανωτά τρίποντα θα ανοίξει τη διαφορά για τους Glory Road στους 7 πόντους με το σκορ στο 87-80, ενώ οι Reapers με ένα σερί 2-9 θα καταφέρουν να φέρουν το ματς στα ίσα με το σκορ στο 89-89. Με τρίποντο και βολή του Μανωλιάδη, οι Glory Road θα κάνουν το 93-89, ο Χούσος με βολή θα μειώσει σε 93-90, με τον Σεϊμένη Γ. να σφραγίζει το ματς με δική του βολή για το τελικό 94-90.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννης Σεϊμένης ο οποίος σταμάτησε στους 42 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 2 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ και έκλεψε 3 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 36 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μανωλιάδης και Σιφναίος, ενώ από τους Reapers ξεχώρισε η προσπάθεια των Καντιώτη και Χούσο.