25.7%
35.7%
29.5%
34.6%

Με νίκη έκλεισαν την regular season οι Golden Boys στο εξ αναβολής παιχνίδι τους με τους Κένταυρους, επικρατώντας δύσκολα με το τελικό 61-58 να σκιαγραφεί το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Οι Golden Boys φάνηκε να ελέγχουν το παιχνίδι μέχρι τα μέσα της 3ης περιόδου, όπου οι Κένταυροι πάτησαν γκάζι και μετέτρεψαν το παιχνίδι σε ντέρμπι μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο. Με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση, οι Κένταυροι ισοφάρισαν στο 58-58, όμως οι Golden Boys κατάφεραν να πάρουν ξανά το προβάδισμα και τελικά και τη νίκη, φτάνοντας έτσι τις 16 νίκες σε 20 παιχνίδια.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ποντικό να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Λουλούδη να βάζει στο ματς τους Κένταυρους για το 3-2 του ματς. Με βολή του Χαχάμη Β., οι GB θα γράψουν το 4-2, οι Κένταυροι με δίποντο του Ρέντα και τρίποντο του Αντωνόπουλου θα περάσουν μπροστά για το 4-7, ενώ ένα τρίποντο του Χαχάμη Β., θα ισοφαρίσει στο 7-7 για τις δύο ομάδες. Στη συνέχεια, ένα μακρινό δίποντο του Ρέντα θα κάνει το 7-9 των Κενταύρων, ο Χαχάμης Β. με βολή θα μειώσει στον πόντο και το 8-9, ενώ ένα τρίποντο του Αδαμάκη, θα διαμορφώσει το 8-12 της αναμέτρησης. Εκεί, οι Golden Boys βρήκαν απάντηση με τρίποντο του Ποντικού για να μειώσουν στον πόντο και το 11-12, ο Χαλκιάς από τη γωνία έστειλε το παιχνίδι ξανά στους 4 και το 11-15, ενώ ο Χαχάμης Β. με ακόμα ένα εύστοχο τρίποντο, ροκάνισε το ματς στο οριακό 14-15. Το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δίποντο μέσης απόστασης ο Αδαμάκης, κλείνοντας έτσι την περίοδο στο 14-17 για τους Κενταύρους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κατσούλης με δίποντο θα μειώσει στον πόντο και το 16-17, ο Φραντζής με δικό του καλάθι θα απαντήσει για το 16-19, ενώ ο Παναγιωτόπουλος με 2 τρίποντα και ο Χαχάμης Β. με 2 δίποντα αλλά και 2 βολές, θα δώσουν το προβάδισμα στους Golden Boys, με το σκορ να γράφει 28-19. Στη συνέχεια, ένα δίποντο του Λουλούδη θα μειώσει τη διαφορά στους 7 και το 28-21, ο Παναγιωτόπουλος με δίποντο θα απαντήσει για το 30-21, με τον Χαλκιά, να ευστοχεί σε τρίποντο και να μειώνει στο 30-24 του παιχνιδιού. Εκεί, οι Golden Boys θα ευστοχήσουν σε 2 δίποντα των Κατσούλη και Σκλαβενίτη για το 34-24, οι Κένταυροι θα απαντήσουν με 3 δίποντα των Καριώτη και Τσέλιο για το 34-30, ενώ το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με τρίποντο ο Ποντικός, στέλνοντας έτσι τη διαφορά στους 7 και το 37-30 των Golden Boys στο ημίχρονο.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Golden Boys θα πάνε τη διαφορά στους 11 πόντους με 2 δίποντα των Κατσούλη και Χαχάμη Β., οι Κένταυροι θα απαντήσουν με δίποντο του Λουλούδη και τρίποντο του Αδαμάκη, μειώνοντας στο 41-35, ενώ ένα τρίποντο από τον Χαχάμη Α., θα διαμορφώσει το 44-35 για τους Golden Boys. Στη συνέχεια, ο Λουλούδης με βολή θα ρίξει τη διαφορά στους 8 και το 44-36, ο Χαχάμης Β με γκολ-φάουλ θα πάει το παιχνίδι στο 47-36, ενώ οι Κένταυροι, θα καταφέρουν να μειώσουν με ένα σερί 0-9, ύστερα από 4 πόντους του Καριώτη, 4 του Αδαμάκη και βολή του Ρέντα στο 47-45, για να σφραγίσει το δεκάλεπτο με εύστοχο τρίποντο ο Ποντικός, διαμορφώνοντας έτσι το 50-45 της περιόδου για τους Golden Boys.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Παναγιωτόπουλος με δίποντο θα πάει το ματς στο 52-45, ο Ρέντας με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει στο 52-47, με τον Παναγιωτόπουλο να ευστοχεί σε ζεύγος βολών και να διαμορφώνει το 54-47 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Ρέντα θα πάει το παιχνίδι στο 54-50, ο Κατσούλης με δίποντο θα διαμορφώσει το 56-50, ενώ οι Κένταυροι, με νέο τρίποντο του Ρέντα και δίποντο του Φραντζή, θα ροκανίσουν τη διαφορά στο οριακό 56-55. Εκεί, ο Χαχάμης Β. με 2 βολές θα πάει τη διαφορά στους 3 για το 58-55, ο Φραντζής θα ισοφαρίσει στα τελευταία 3 λεπτά με τρίποντο για το 58-58, ενώ οι Golden Boys, θα περάσουν ξανά μπροστά με βολή του Κατσούλη και δίποντο του Χαχάμη Β. για το τελικό 61-58 της αναμέτρησης.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Ανδρέας Χαχάμης ο οποίος σταμάτησε στους 3 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 20 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 25 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Παναγιωτόπουλος και Χαχάμης Β., ενώ από τους Κένταυρους ξεχώρισε η προσπάθεια των Καριώτη και Αδαμάκη.