16.2%
50.0%
25.9%
12.5%

Οι Golden Boys μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, έχτισαν γρήγορα διψήφια διαφορά και κέρδισαν με αρκετή άνεση τους Σουβλέηκερς με σκορ 43-66 για να κλειδώσουν την τρίτη θέση στον A όμιλο της Bronze. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Ανδρέας Χαχάμης με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Furness άνοιξε το σκορ για τους Σουβλέηκερς, οι Golden Boys απάντησαν με 0-7 των Ανδρέα Χαχάμη, Κούγια και Ρίζου για το 2-7, 6-7 με ένα τρίποντο του Κωστή και μια βολή του Μαστοράκη, 6-12 από τους Ρίζο και Ποντικό, 8-12 με καλάθι του Μοσχίδη με σουτ από την γωνία, 8-14 ο Βασίλης Χαχάμης, 10-14 από τον Βάσση, 10-19 με ένα τρίποντο του Ρίζου και ένα καλάθι του Βασίλη Χαχάμη και γκολ φάουλ του Μοσχίδη για το 13-19. Στη συνέχεια ο Ρίζος με δύο ακόμη εύστοχα τρίποντα και ο Λαλιώτης με το πρώτο του καλάθι στο ματς έγραψαν το τελικό 13-27 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Λαλιώτης και Κατσούλης πρόσθεσαν τρεις πόντους για να πάρουν κεφάλι με 13-30 οι Golden Boys, 15-30 με δύο βολές του Μαστοράκη, 15-39 οι Ποντικός, Κούγιας, Βασίλης Χαχάμης, 18-39 με τρίποντο του Κωστή και 18-41 από τον Ρίζο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ποντικός έβαλε καλάθι για το 18-43, 22-43 οι Furness και Μαστοράκης, 22-48 οι Ποντικός και Κατσούλης, 24-48 με καλάθι από τον Διαμάντη, 24-50 ο Σταματάκης, 28-50 με 4 συνεχόμενους πόντους από τον Μοσχίδη και δύο βολές του Λαλιώτη σε νεκρό χρόνο για το τελικό 28-52 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Furness και Μοσχίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 32-52, 32-57 με 0-5 σερί οι Βασίλης Χαχάμης και Κούγιας, 37-57 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Μαστοράκης και Κωστής, 37-59 ο Ποντικός, 39-59 ο Furness, 39-66 με 0-7 σερί οι Λαλιώτης, Δαπόλας και Ανδρέας Χαχάμης και από ένα καλάθι οι Εξαρχος και Διαμάντης για το τελικό 43-66 του παιχνιδιού.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ανδρέα Χαχάμη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ρίζος με 17 πόντους, 1 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και Κούγιας με 7 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους Σουβλέηκερς πολύ καλός ήταν ο Furness με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα, καθώς επίσης και ο Μοσχίδης με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.