25.6%
87.5%
37.1%
15.6%

Οι Golden Boys έκαναν το δύο στα δύο στον Α’ όμιλο της Bronze ,καθώς κέρδισαν τους Aigaleo Kings με 68-48 παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα αλλά και σε επίθεση. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Χαχάμης με 11 πόντους, 16 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά συντηρητικά, παίζοντας ενα παιχνίδι πιο πολυ αναγνωριστικό με τους Golden Boys να παίρνουν ενα μικρό προβάδισμα στο τέλος. Ο Ανδρέας Χαχάμης έγραψε το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού, ο Μαστρογιάννης ισοφάρισε σε 2-2, ο Βασίλης Χαχάμης με τρίποντο έγραψε το 5-2, 5-6 με ενα 0-4 σερί οι Μαστρογιάννης και Μαλάκης, 11-6 με ένα 6-0 από τους Ανδρέα Χαχάμη και Ιορδανίδη, 11-10 οι Φεραδούρος και Χρηστίδης και 14-10 με ένα τρίποντο του Κούγια για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Golden Boys άρχισαν να ξεκολλάνε από το αναγνωριστικό κομμάτι και εκμεταλλευόμενοι το +4 που είχαν, άνοιξαν την διαφορά τους. Ο Λεβετζώνης έβαλε ένα τρίποντο για το 17-10, 17-13 ο Μαστρογιάννης,19-13 ο Λεβετζώνης, 19-15 ο Φλέσσας, 23-15 από τα αδέρφια Χαχάμη, 23-17 ο Φεραδούρος, 27-17 με ένα 4-0 απο τους Ρίζο και Σκλαβενίτη, 27-22 οι Ζαφειράτης και Φλέσσας και 33-22 με ενα 6-0 των Ρίζο και Βασίλη Χαχάμη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Golden Boys ήταν καταιγιστικοί, πήγαν τη διαφορά στο 20+ και ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση νίκη από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Χαχάμης και Λεβετζώνης έγραψαν το 37-22 ,37-24 ο Χρηστίδης, 47-24 με ένα 10-0 σερί των Ιορδανίδη, Λεβετζώνη και Ανδρέα Χαχάμη, 47-28 ο Φλέσσας με 4 δικούς του πόντους, 55-28 οι Κούγιας, Βασίλης Χαχάμης και Σταματάκης, 55-31 ο Μαλάκης, 58-31 ο Βασίλης Χαχάμης ξανά, 58-32 ο Μαλάκης, 61-32 ο Σταματάκης με τρίποντο και 61-35 με τον ίδιο τρόπο από τον Μαλάκη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο στο ματς.

Στην τελευταία περίοδο οι δυο ομάδες έσβησαν μηχανές, αφού η υπόθεση νίκη είχε θεωρητικά κριθεί χάρη στο προηγουμενο καταπληκτικό δεκάλεπτο των GB. Ο Ρίζος έγραψε το 64-35,64-37 ο Μαλάκης, 66-37 ο Λεβετζώνης, 66-42 οι Μαστρογιάννης και Φλέσσας, 68-42 ο Κούγιας και 68-48 με ένα 0-6 σερί των Χρηστίδη και Φλέσσα, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ανδρέα Χαχάμη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Βασίλης Χαχάμης, Λεβετζώνης και Ρίζος. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισαν οι Φλέσσας, Μαλάκης και Μαστρογιάννης.