11.8%
38.9%
25.5%
0.0%

Οι Golden Boys συνέχισαν και σε αυτή την αγωνιστική τις καλές εμφανίσεις που έχουν ξεκινήσει από την πρεμιέρα και πήραν άλλη μια άνετη νίκη με 58-33. Θύμα τους αυτήν τη φορά ήταν οι Miami Heal, οι οποίοι βρέθηκαν σε πολύ άστοχη βραδιά. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Χαχάμης με 11 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Golden Boys έδειξαν να έχουν άμεση και ψυχολογία, με αποτέλεσμα να χτίζουν πολύ γρήγορα μια διψήφια διαφορά. Ο Λεβετζώνης έγραψε το 3-0, 3-2 ο Γκούτσης με δύο βολές, 10-2 οι Ιορδανίδης, Λεβετζώνης και Ανδρέας Χαχάμης με ένα 7-0 σερί, 10-4 ο Καμούζης, 13-4 ο Λεβετζώνης, 13-6 ο Καμούζης ξανά και 4-0 από τους αδερφούς Χαχάμη για το τελικό 17-6 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι GB συνέχισαν το 4-0 που άφησαν στην περίοδο και το έφτασαν στο 10 προσθέτοντας άλλους 6 πόντους των Ρίζο, Σταματάκη και Χαχάμη για το 23-6. Ο Γκούτσης μείωσε σε 23-7 με μια βολή, 25-7 ο Βασίλης Χαχάμης, 25-9 ο Καμούζης και 27-9 από τον Ανδρέα Χαχάμη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λεβετζώνης έβαλε δύο καλάθια για το 31-9, ο Αρναούτης μείωσε σε 31-13, 35-13 οι Ρίζος και Ανδρέας Χαχάμης, 35-18 με 0-5 οι Καμούζης και Βρεττός, 37-18 ο Λεβετζώνης ξανά και 37-20 από τον Καμούζη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Βασίλης Χαχάμης ξεκίνησε με καλάθι για το 39-20, 39-22 ο Παππάς, 45-22 οι Βασίλης Χαχάμης, Λεβετζώνης και ιορδανίδης, 45-24 ο Καμούζης, 48-24 ο Ιορδανίδης, 48-29 οι Αρναούτης, Βρεττός και Καμούζης, 50-39 ο Ρίζος, 50-31 ο Αρναούτης, 55-31 οι Ιορδανίδης και Λεβετζώνης, 55-33 ο Καμούζης και 58-33 ο Ρίζος, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ανδρέα Χαχάμη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Λεβετζώνης και ιορδανίδης. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Καμούζης και Αρναούτης.