25.8%
62.5%
47.4%
22.2%

Οι Golden Boys έχοντας ένα πολύ καλό προβάδισμα από νωρίς στο πρώτο ματς της σειράς κόντρα στην Yugopiastika κατάφεραν να κάνουν το 1-0. Οι παίχτες του Coach Τσίγκα δεν έπεσαν χωρίς μάχη, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν στροφές, μείωσαν αισθητά, όμως οι GB δεν έμπλεξαν σε περιπέτειες καθώς με ένα σουτ του Σταματάκη στα τελευταία δευτερόλεπτα ανέβασαν στους 10 ξανά και έγραψαν το τελικό 69-59 του παιχνιδιού. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Τάσος Ρίζος με 32 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ντζιός άνοιξε το σκορ στο ματς για την Yugopiastika με ένα εύστοχο τρίποντο, οι Ιορδανίδης και Δαπόλας απάντησαν με 5-0 σερί για να δώσουν προβάδισμα στους Golden Boys με 5-3, 5-5 με καλάθι του Τσακέτα, 21-5 με 16-0 σερί οι Golden Boys με τους Ρίζο, Ιορδανίδη και Λαλιώτη και νέο καλάθι του Τσακέτα για το τελικό 21-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ρίζος έβαλε τρίποντο για το 24-7, ο Ντάκης μείωσε 24-9, 38-9 με 14-0 σερί οι Βασίλης Χαχάμης, Ρίζος και Ιορδανίδης, 38-16 με 0-7 σερί οι Ντζιός, Κουμπούλης και Τσακέτας, 43-16 οι Ρίζος Κούγιας και Ιορδανίδης, 43-21 ο Κουμπούλης με 5 συνεχόμενους πόντους του, 45-21 ο Βασίλης Χαχάμης και νέο καλάθι του Ντζιού για το τελικό 45-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ρίζος έβαλε καλάθι για το 47-23, 47-31 με ένα καλάθι του Κουμπούλη και δύο συνεχόμενα τρίποντα του Πανταζόπουλου, 49-31 με δύο βολές του Ρίζου, 49-34 με νέο τρίποντο του Πανταζόπουλου, 54-34 με 5-0 των Ρίζου και Δαπόλα, 54-39 με το ίδιο σερί οι Βερύκιος, Τσακέτας και Κουμπούλης και δύο βολές του Ρίζου για τελικό 56-39 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Τσακέτας έβαλε καλάθι για το 56-41, ο Κούγιας απάντησε για το 58-41, 58-45 με ένα καλάθι του Ντζιού και δύο βολές του Κουμπούλη, 59-45 με μια βολή του Ρίζου, 59-47 με καλάθι του Κουμπούλη, 62-47 οι Ρίζος και Ιορδανίδης, 62-49 από τον Τσακέτα, 64-49 ο Κούγιας, 64-54 με ένα τρίποντο του Πανταζόπουλου και ένα καλάθι του Κουμπούλη, 66-54 ο Ιορδανίδης, 66-59 οι Τσακέτας και Πανταζόπουλος και τρίποντη απάντηση του Σταματάκη για το τελικό 69-59 του παιχνιδιού.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ρίζο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ιορδανίδης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για την Yugopiastika ξεχώρισε ο Ντζιός με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.