33.3%
60.0%
38.3%
26.7%

Έπειτα από μία εντυπωσιακή αναμέτρηση οι Clerks B.C. πήραν τη νίκη απέναντι στους Halia Mavericks, με σκορ 72-55. Οι Clerks μπήκαν αρκετά δυνατά καταφέρνοντας να επιβάλλουν το ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα φτάνοντας και στο +20 στη δεύτερη περίοδο. Από την άλλη, οι Halia Mavericks δε παράτησαν το παιχνίδι παραμένοντας ανταγωνιστικοί μέχρι και τη τελευταία περίοδο ρίχνοντας τη διαφορά στους 6, για να έρθει το σερί  12-0 από τους Clerks χαρίζοντάς τους τη νίκη. Σημαντική νίκη για τους Clerks που διατηρούν την 5η θέση και απόσταση από τα Σφυριά μία στροφή πριν το τέλος της κανονικής περιόδου. MVP του αγώνα ο Παντελής Ρίζας με 28 πόντους, 15 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

Στη πρώτη περίοδο, ο Αγγελωνίτης με τρίποντο άνοιξε λογαριασμό για τους Halia Mavericks 3-0, οι Clerks ακολούθησαν με δίποντο Σκαντζή Παναγιώτη 3-2, ο Αγγελιδέλης με δίποντο το 5-2, με δίποντα Θανάση και Ράνη θα γίνει το 5-6, τρίποντο Αγγελιδέλη και 8-6, σερί 0-8 για τους Clerks και το σκορ στο 8-14, 1 ακόμα καλάθι από Αγγελιδέλη θα γράψει το 10-14 και να κλείσει η περίοδος στο +10 για τους Clerks με σερί 6 πόντων 10-20.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Αγγελιδέλης με δίποντο για τους Halia Mavericks το 12-20, οι Clerks B.C. με 2 πόντους Σκαντζή Παναγιώτη και 5 Ρίζα θα κάνουν το 12-27, με βολή Βρεττού και καλάθι Κυριαζόπουλου το 15-27, 1 ακόμα σερί 0-7 για τους Clerks με 4 πόντους Ράνη και τρίποντο Αμύγδαλου 15-34, δίποντο Τσαμουλάτου 17-34, 1 ακόμα τρίποντο από τον Αμύγδαλο για τους Clerks και η διαφορά στους 20 17-37, για να κλείσει το ημίχρονο με σερί 13-0 αυτή τη φορά για τους Halia Mavericks με τρίποντα Αγγελιδέλη-Αγγελωνίτη-Βρεττού και δίποντα Αγγελιδέλη-Βρεττού 30-37.

Στη τρίτη περίοδο, σερί 0-6 για τους Clerks φτάνοντας ξανά σε διψήφια τη διαφορά 30-43, σερί 8-0 η απάντηση των Halia Mavericks με 7 πόντους από το απίστευτο ξέσπασμα του Αγγελιδέλη 38-43 ρίχνοντας τη διαφορά στους 5, μικρό σερί 5 πόντων από τους Clerks 38-48, τρίποντο Βρεττού το 41-48 για να κλείσει η περίοδος  με 2 βόλες για τους Clerks 41-50.

Στη τέταρτη περίοδο, δυνατό ξεκίνημα με εναλλάξ τρίποντα από τις 2 ομάδες θα γράψουν το 47-56, οι Clerks με σερί 0-9 θα ξεφύγουν πάλι στον αγώνα φτάνοντας στο +18 47-65 μετατρέποντας το υπόλοιπο του ματς σε παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα, τρίποντο Βρεττού για τους Halia Mavericks 50-65, δίποντο Βαμβακάρη το 50-67 για να τελειώσει το ματς με άλλους 5 πόντους για κάθε ομάδα 55-72.