4.3%
62.5%
29.3%
8.7%

Σε ένα ματς όπου ως το ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν είχαν ρυθμό, οι Printfair ήταν αυτοί που στο δεύτερο “ξεμπούκωσαν” και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους Halia Mavericks με 31-45. MVP του αγώνα ήταν ο Χρήστος Παπαδέας με 5 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο πέρασε με τις δύο ομάδες να μένουν πολύ χαμηλά στο σκορ και να μην βρίσκουν καθόλου ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του. Ο Αλέξης Καταραχιάς άνοιξε λογαριασμό με το πρώτο καλάθι του αγώνα, για να απαντήσουν με 6-0 οι Αλέξανδρος Αγγελωνίτης, Μανιός και Αγγελιδέλης. Το τελικό 6-4 της περίοδο το σημείωσε στο μπαζερ ο Θανάσης Καταραχιάς με ένα πολύ δύσκολο follow.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες άρχισαν να πατούν λίγο καλύτερα, όμως συνέχισαν να αποδίδουν πιο χαμηλά από ότι τις έχουμε συνηθίσει. Ο Πασσαλής έβαλε γκολ φάουλ για το 9-4, 9-8 από τους Τσακίρη και Γιακουμή και 12-8 από τον Μανιό. Καλάθι του Αλέξη Καταραχιά για να μειώσουν στο δίποντο οι Printfair (12-10), 14-10 ξανά με καλάθι του Μανιού και 14-13 από ένα καλάθι και μια βολή του Καταραχιά. Το τελικό 16-13 του ημιχρόνου το έγραψε ο Αγγελιδέλης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Printfair μπήκαν αποφασισμένοι, πήραν διαφορά και άρχισαν να αφήνουν πίσω τους Halia Mavericks, οι οποίοι συνέχισαν να έχουν επιθετικές δυσκολίες. Πασσαλής και Κληρονόμος έκαναν το 18-13, 18-15 από τον Ανάγνο και 20-15 από τον Παναγιώτη Αγγελωνίτη. Στη συνέχεια οι Παπαδέας, Θανάσης Καταραχιάς, Ανάγνος και Αλέξης Καταραχιάς έτρεξαν ένα 0-14 για το 20-29, για να απαντήσουν οι Halia Mavericks με ένα καλάθι του Αλέξανδρου Αγγελωνίτη και ένα του Αγγελιδέλη για το τελικό 24-29 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Printfair μπήκαν ξανά δυναμικά, άνοιξαν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους και ουσιαστικά κάπου εκεί καθάρισαν το ροζ φύλλο. Αλεξόπουλος και Θάνος έκαναν ένα 0-8 για το 24-37, 26-37 από τον Αγγελιδέλη και 26-41 με τους Ανάγνο και Αλεξόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι. Ο Πασσαλής μείωσε σε 28-41, 28-43 από τον Αλέξη Καταραχιά και τρίποντο του Πασσαλή για το 31-43. Το τελικό 31-45 του αγώνα το έγραψε ο Τσακίρης.

Για τους Printfair, πέρα από τον Παπαδέα, καλό ματς έκαναν επίσης οι Αλέξης Καταραχιάς, Ανάγνος και Αλεξόπουλος. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Πασσαλής, Αγγελιδέλης και Μανιός.