10.3%
46.2%
40.4%
28.6%

Halia Mavericks – The Saints 29-54.Οι The Saints πήραν μια εύκολη νίκη απέναντι στους Halia Mavericks και είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.Mvp του αγώνα ο Νιάρχος με 16 πόντους,10 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τον Αγγελιδέλη να πετυχαίνει το καλάθι για τους Halia Mavericks 2-0 .Ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές και τρίποντο πέτυχε το 2-4 για τους The Saints. Απάντησε με τρίποντο ο Κλιμαντήρης 5-4 και ο Καλογερόπουλος με σουτ από την γωνιά, ο Κοντόπουλος με σουτ ,από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Νιάρχος και με σουτ από την γωνιά ο Μπιλάλης το σκορ έγινε το 5-12.Ο Κλιμαντήρης και ο Αγγελιδέλης με 1/2 βολές πέτυχαν το 7-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 7-14 με σουτ ο Νιάρχος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπιλάλης και Τσατσαρούνος έγραψαν το 7-18 για τους The Saints. Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με 2 τρίποντα μείωσε σε 13-18 για τους Halia Mavericks. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσατσαρούνος και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο πέτυχαν το το 13-23.Ο Κλιμαντήρης σκόραρε το 15-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-27,ο Τσατσαρούνος με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νιάρχος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πασσαλής μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ σκόραρε με λει-απ 17-27 για τους Halia Mavericks. Ο Νιάρχος με 2/2 βολές το 17-29 για τους The Saints. Ο Αγγελιδέλης με coast to coast το 19-29 και ο Τσατσαρούνος με καλάθι από το low post το 19-31.Ο Στεφανίτσης με 2/2 βολές και ο Αγγελιδέλης με 1/2 βολές το σκορ έγινε το 22-31.Ο Νιάρχος με σουτ και ο Κοντόπουλος με γκολ φάουλ έγινε το 22-36.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στεφανίτσης το 24-36 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-38 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Νιάρχος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σουτ ο Νιάρχος πέτυχε το 24-40 για τους The Saints.Ο Κλιμαντήρης με λει-απ το 26-40 για τους Halia Mavericks. Ο Μπιλάλης με 4 πόντους του έγραψε το 26-44 και ο Κλιμαντήρης με 1/2 βολές το 27-44.Ο Σαρδιανός με 1/2 βολές, λει-απ ο Νιάρχος,καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μπιλάλης και με 1/2 βολές ο Καλογερόπουλος το σκορ έγινε το 27-50.Ο Στεφανίτσης με σουτ από την γωνιά το 29-50 και το τελικό 29-54 πέτυχαν ο Μπιλάλης με λει-απ και ο Καλογερόπουλος με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοντόπουλος με 5 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο ,Καλογερόπουλος με 12 πόντους,8 ριμπάουντ και 7 ασίστ και ο Μπιλάλης με 12 πόντους,12 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Για τους ηττημένους είχαν ξεχώρισε ο Κλιμαντήρης με 9 πόντους,8 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.