31.8%
80.0%
47.6%
22.7%

Heat B.C. vs Laser Derm 66-67.Μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η Laser Derm πήρε τη νίκη απέναντι στους Heat. Η Laser Derm έκανε καλύτερο ξεκίνημα και κρατούσε τη διαφορά στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου αλλά η Heat κατάφεραν να γυρίσουν το ματς έχοντας το προβάδισμα μέχρι και τα δευτερόλεπτα του αγώνα όπου οι Laser Derm πέρασαν μπροστά με 2 εύστοχες βολές. Η Heat δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν στην τελευταία επίθεση του αγώνα με τη Laser Derm να κάνει το 2-0 και να παίρνει την πρόκριση για το Final Four.Mvp του αγώνα ο Μαυροειδής με 28 πόντους,8 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Η Heat ξεκίνησαν με σερί 8-0 με 6 πόντους ο Φωτόπουλος και 2 ο Βερεντζιώτης. Η Laser Derm έτρεξαν δικό τους σερί 0-10 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-10 ,αρχικά ο Κυζιρίδης με σουτ και με 2/2 βολές, ο Μαυροειδής με 4 πόντους του και με 2/2 βολές ο Νεαμονιτός. Ο Βερεντζιώτης ισοφάρισε 10-10 και ο Νεαμονιτός με 1/2 βολές το 10-11. Ξανά ο Βερεντζιώτης το 12-11 με σουτ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσαουσλάρι το 12-13. Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-13 με τρίποντο ο Αρβανιτάκης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσαουσλάρι με 4 πόντους του και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ Μαυροειδής το 15-19 για τους Laser Derm. Ο Χριστοδούλου με 1/2 βολές το 16-19 για τους Heat. Ο Μαυροειδής με ντραιβ το 16-21 και ο Φωτόπουλος με ντραιβ καθ ο Αρβανιτάκης και ο Γιορνταμιλάκης με τρίποντα πέτυχαν το 24-21. Ο Μαυροειδής με σουτ το 24-23 και ο Αρβανιτάκης με νέο τρίποντο το 27-23. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-32 με τρίποντο και με σουτ ο Νεαμονιτός, ο Τσαουσλάρι με σουτ και ο Μαναλτζής με σουτ από την γωνιά.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαυροειδής με Hook, ο Τσαουσλάρι με coast to coast και ο Μαυροειδής με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχαν το 27-38.Ο Γιορνταμιλάκης με τρίποντο και ο Νικολάου με Hook μείωσαν σε 32-38. Ο Χαντζής με τρίποντο έκανε το 32-41 και ο Γιορνταμιλάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 34-41.Ο Χαντζής με τρίποντο το 34-44 και ο Φωτόπουλος με 4 πόντους του το 38-44. Ο Κυζιρίδης με 1/2 βολές το 38-45 και ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές με 1/3 βολές ο Γιορνταμιλάκης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Φωτόπουλος το σκορ έγινε 42-45.Ο Μαυροειδής σκόραρε το 42-47 και το δεκάλεπτο τελείωσε 45 -47 με τρίποντο Buzzer ο Αρβανιτάκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Φωτόπουλος ισοφάρισε 47-47για τους Heat. Ο Μαυροειδής σκόραρε το 47-49 για τους Laser Derm. Ο Φωτόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Χριστοδούλου με Hook πέτυχαν το 51-49 και ο Μαυροειδής ισοφάρισε 51-51.Με γκολ φάουλ ο Φωτόπουλος, ο Αρβανιτάκης με τρίποντο και ο Νικολάου με λει-απ εγινε το 59-51. Ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές το 59-53 και ο Βερεντζιώτης με 2/2 βολές το 61-53.Ο Χαντζής με τρίποντο το 61-56 και ο Φωτόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 63-56 .Νέο τρίποντο ο Χαντζής το 63-59(1:10) και ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές το 64-59(0:54). Ο Μαυροειδής με γκολ φάουλ (0:46)και με σουτ (0:38)ισοφάρισε 64-64. Ο Γιορνταμιλάκης με 2/2 βολές(0:31)το 66-64 και ο Μαυροειδής με 1/2 βολές (0:21)το 66-65.Ο Χριστοδούλου είχε 0/2 βολές (0:17)και ο Μαυροειδής που πήρε το ριμπάουντ κέρδισε φάουλ και με 2/2 βολές πέτυχε (0:15)το 66-67. Ο Αρβανιτάκης πήρε την τελευταία προσπάθεια του αγώνα αλλά ήταν άστοχος και οι Laser Derm πανηγύρισαν την πρόκριση.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Κυζιρίδης με 5 πόντους,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και  2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Φωτόπουλος με 25 πόντους,13 ριμπάουντ,7 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.