30.0%
42.9%
37.8%
9.7%

Οι Hema ανεβάζοντας την πίεση τους στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κατάφεραν να χτίσουν διαφορά και να ξεφύγουν στο σκορ για να πάρουν το ροζ φύλλο με 60-43 κόντρα στους Jackal Trotters, οι οποίοι ως το ημίχρονο ήταν πολύ κοντά, όμως στη συνέχεια έμειναν από ανάσες. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλης Ευγενείας με 17 πόντους, 20 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ευγενείας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Hema, 2-5 με 0-5 απάντηση οι Jackal Trotters με τους Ταμπάκο και Αργυρίου, 4-5 ξανά με καλάθι του Ευγενεία, 4-9 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Πετούση, 8-9 με το ίδιο σερί ο Μπιρζαμάνης, 8-12 με τρίποντο του Αργυρίου, 11-12 ο Παπαγεωργίου, 11-14 από τον Φουρνάρο, 15-14 οι Ευγενείας και Τσίπρας και νέο καλάθι από τον Φουρνάρο για το τελικό 15-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαγεωργίου έβαλε καλάθι για το 17-16, ο Φουρνάρος απάντησε με τρίποντο για το 17-19, 20-19 με ένα καλάθι του Μπιρζαμάνη και μια βολή του Ευγενεία, 20-21 ξανά με πόντους του Φουρνάρου, 24-21 με 4-0 σερί οι Μπιρζαμάνης και Ευγενείας ξανά και καλάθι από τον Αργυρίου για το τελικό 24-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσίπρας έβαλε μια βολή για το 25-23, ο Μπράνης ισοφάρισε σε 25-25, 34-25 με 9-0 σερί οι Δευτεραίος, Ευγενείας και Παπαγεωργίου, 34-27 από τον Φουρνάρο, 37-27 με τρίποντο του Παπαγεωργίου, 37-30 με καλάθι και φάουλ του Τουμάση, 39-30 ο Μπιρζαμάνης και νέα απάντηση του Φουρνάρου για το τελικό 39-32 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φουρνάρος με νέο drive μείωσε σε 39-34, οι Τσίπρας και Παπαγεωργίου απάντησαν με 4-0 σερί για το 43-34, 43-36 με βολές του Φουρνάρου, 47-36 με ένα καλάθι του Ευγενεία και ένα του Μπιρζαμάνη, 47-38 ξανά με βολές του Φουρνάρου, 50-38 με τρίποντο του Παπαγεωργίου, 50-40 ξανά ο Φουρνάρος, 53-40 με τρίποντο του Δευτεραίου, 53-41 ο Πετούσης, 60-41 με νέο σερί οι Hema με τους Παπαγεωργίου, Ευγενεία και Τσίπρα και καλάθι από τον Τουμάση για το τελικό 60-43 του παιχνιδιού.

Για τους Hema, πέρα από τον Ευγενεία, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παπαγεωργίου με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Jackal Trotters ξεχώρισε ο Φουρνάρος με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.