13.3%
66.7%
28.9%
30.8%

Οι Kinder Bolognese παίζοντας με το πόδι κολλημένο στο γκάζι από την αρχή ως το τέλος του αγώνα κατάφεραν να μετατρέψουν το ντέρμπι κόντρα στους Los Amigos σε δικό τους μονόλογο καθώς επικράτησαν με το άνετο 59-46. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νικόλαος Καραγεώργος με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τεντόμας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Los Amigos, ο Βράκας ισοφάρισε σε 2-2 για τους Kinder Bolognese, 2-4 ξανά ο Τεντόμας, 4-4 από τον Μουγιάκο, 4-6 ο Τεντόμας, 6-6 από τον Καραγεώργο, 6-9 με τρίποντο του Τεντόμα, 12-9 με 6-0 απάντηση οι Μουγιάκος και Καραγεώργος, 12-13 με 0-4 σερί δια χειρός Πάτρου και δίποντη απάντηση του Κούρα για το τελικό 14-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κούρας έβαλε τρίποντο για το 17-13, ο Τεντόμας απάντησε για το 17-16, 22-16 με 5-0 σερί οι Γαρδικιώτης και Μητσέας, 22-21 με το ίδιο σερί οι Πάτρος και Τεντόμας και 8-0 σερί στο φινάλε του ημιχρόνου οι Μουγιάκος, Γαρδικιώτης και Σούλης για το 30-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χατζηθεοδώρου μείωσε σε 30-23, ο Βράκας απάντησε για το 32-23, 32-25 με απάντηση του Λέκκου και 10-0 σερί οι Κούρας και Μητσέας για το τελικό 42-25 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Καραγεώργος, Κούρας και Μητσέας έγραψαν το 50-25, οι Τεντόμας και Λιανάς μείωσαν σε 50-30, 52-30 με δίποντο του Καραγεώργου, 52-32 ο Πάτρος, 54-32 απ τον Βράκα, 54-38 με 0-6 σερί οι Χατζηθεοδώρου, Τεντόμας και Λιανάς, 57-38 με τρίποντο του Κούρα, 57-44 με νέο μικρό σερί οι Χατζηθεοδώρου, Λέκκος και Πάτρος, 59-44 από τον Κούρα και 59-46 από τον Λέκκο για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Kinder Bolognese, πέρα από τον Καραγεώργο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κούρας με 16 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Los Amigos ξεχώρισε ο Τεντόμας με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.